NATO: UKRAYNA’NIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYABİLECEK ÜRETİM KAPASİTESİNE SAHİP DEĞİLİZ

Kuzey Atlantik Terör Örgütü NATO Genel Sekreter Yardımcısı Mircea Geoana, Ukrayna’ya talep ettiği hacim ve hızda yardım sağlayacak üretim kapasitesine sahip olmasalar da desteği sürdüreceklerini belirtti.

Bükreş Forumu’na katılmak üzere Romanya’da bulunan Geoana, bugünkü basın toplantısında, “Müttefik ülkelerin, Ukrayna’ya destek çabalarında hiçbir yorgunluk hissetmiyorum. Avrupa-Atlantik dünyasındaki liderlerimiz ve küresel ortaklarımız Ukrayna’yı desteklemeye devam ediyor” ifadesini kullandı.

Geoana, “Ancak Ukrayna’ya, bizden talep edilen hacim ve hızda yardım sağlamaya yeterli üretim kapasitesine henüz sahip değiliz” açıklamasında bulundu.

Ukrayna’nın geleceğinin Kiev ve Avrupa için önemli olmanın ötesinde, dünyanın gelecekte nasıl olacağının buna bağlı olduğunu iddia eden NATO yetkilisi, mevcut güvenlik bağlamında, ittifakın Ukrayna meselesini görmezden gelme lüksü olmadığını savundu.

Batı Ukrayna’ya sadece talep ettiği silâhları değil, nakdî yardımı da yapamaz hâle geldi. İş o noktaya geldi ki, Zelenski adlı şaklaban, “yardım için değil, bari borç verin. Rusya’yı yenince öderim!” diye saçmalayarak para dilenmeye bile başladı. Batı’ya güvenenlerin sonu ne olur, bir kez daha görüyoruz…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: