Salih Mirzabeyoğlu’nun Konferansına Yoğun İlgi

Salih Mirzabeyoğlu’nun Konferansına Yoğun İlgi

Cezaevinde geçirdiği 15 yılın ardından geçtiğimiz Temmuz ayında tahliye olan İBDA-C lideri kamuoyunda “Salih Mirzabeyoğlu” olarak tanınan Salih izzet Erdiş “Adalet Mutlak”a” adlı konferansta konuştu. Erdiş”in katıldığı konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen konferansa,  yoğun ilgi gösteren Erdiş’in sevenleri, merdivenler dahil olmak üzere salonu hınca hınç doldurdu. Bazı vatandaşlar konferansı ayakta dinlemek zorunda kalırken, salona giremeyen çok sayıda kişi ise Erdiş’i salon dışına kurulan ekranlardan izleme imkanı buldu.

 

‘YAŞASIN KUMANDAN MİRZABEYOĞLU’ SLOGANLARI

Herkes için Adalet Platformu’ ve ‘Yeni Devir Hukukçular Derneği’ tarafından düzenlenen konferans öncesinde, salona asılan  Erdiş ve Necip Fazıl Kısakürek’in resimleri ile ‘İstikbal islamındır’ yazılı pankartlar dikkat çekti. Konferans, bir saat gecikmeli olarak 18.30 sıralarında Salih izzet Erdiş’in yaşam hikayesinin anlatıldığı bir sinevizyon gösterisi ile başladı. Erdiş, isminin anons edilmesiyle birlikte salondakilerin alkışları ve ‘Yaşasın kumandan Mirzabeyoğlu’, ‘Kumandan nerede biz oradayız’ sloganları eşliğinde sahneye geldi. Erdiş, kendisini uzun süre ayakta alkışlayan salondakilere elini sallayarak karşılık verdi.

 

Erdiş, konuşmasına konferansa gösterilen yoğun ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı. Sevenleriyle uzun bir aradan sonra ilk kez gerçekleşen buluşma nedeniyle heyecanlı olduğunu ifade eden Erdiş, “Dostlar, sevenler, tanışıklar, merak edip gelenler, elbette sevmeyenler de bu buluşmada olabilir. Ancak herkes kendi rızasıyla burada bulunuyor ki, bu da buluşmayı asgari müşterek olarak kabul etmemizi sağlıyor. Bizim tam 15 sene çeşitli yaşadığımız şeyler oldu. ” diye konuştu.

 

KONFERANSTA 3 SAAT KONUŞTU

Türkiye’nin yakın tarihinde meydana gelen olaylara değinen Erdiş, konuşmasında adalet, demokrasi, islam, sosyalizm, felsefe bilim ve teknoloji gibi kavramlar üzerinde durdu.  Erdiş’in, konferansta yaptığı konuşma yaklaşık 3 saat sürdü. Konuşmanın sonunda ise görevliler, salondakilerin Erdiş’in yanına yaklaşmaması için el ele tutuşarak bir koridor oluşturdu.

 

22 TEMMUZ’DA TAHLİYE EDİLDİ

Kamuoyunda “Salih Mirzabeyoğlu” olarak tanınan ve ‘Anayasal düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs etmek’ suçundan idam cezasına çarptırılan ve daha sonra yapılan yasa değişikliği nedeniyle cezası ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrilen İBDA/C örgütünün lideri Salih İzzet Erdiş, yeniden yargılanma talebi mahkeme tarafından kabule değer görüldüğü için hakkında tahliye kararı çıktı. Mirzabeyoğlu, 22 Temmuz’da Bolu F Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi.

 

 

http://haber.rotahaber.com/newsdetail.asp?Newsid=502493

 

 

Erdoğan ve İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu’ndan flaş görüşme

 

‘IŞİD sen oradan Biz buradan’ diyerek IŞİD’e açık destek veren İBDA-C örgütünün lideri olan Salih Mirzabeyoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi programında olmadığı halde, İBDA/C örgütünün lideri olmak suçlamasıyla 16 yıldır cezaevinde olan ve geçtiğimiz aylarda tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, görüşme, İBDA/C örgütünün lideri olmak suçlamasıyla 16 yıldır cezaevinde olan ve geçtiğimiz aylarda tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu’nun isteğiyle gerçekleşti.

 

SÜRPRİZ GÖRÜŞMEDE NELER KONUŞULDU?

 

Mirzabeyoğlu buluşması resmi programda görünmezken, Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Sayın Cumhurbaşkanı’nın Haliç Kongre Merkezi’nde programı vardı. Aynı yerde Mirzabeyoğlu’nun da bir konferansı varmış. Sayın Cumhurbaşkanı’nın geldiğini öğrenince görüşme talebinde bulundu ve Cumhurbaşkanı da kendisini kabul etti” bilgisini verdiler.

 

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, görüşmenin süresi ve içeriğine ilişkinse bilgi vermedi.

 

İBDA-C YAYIN ORGANI ADIMLAR DERGİSİ İLE IŞİD’E DESTEĞİNİ İLAN ETMİŞTİ

İBDA-C’nin yayın organı olan “Adımlar” dergisinin genel yayın yönetmeni Ali Osman Zor, ABD’nin Suriye’de işgal girişiminde olduğunu iddia ederek geçtiğimiz aylarda IŞİD’e verdiği desteği açıklamıştı.

Adımlar’daki yazısında ABD ve Batı’nın ittifak halinde bölgeye saldırmak için IŞİD’i bahane ettiğini iddia eden Ali Osman Zor, “Sen antiemperyalist olduğunu iddia ederken, diğer taraftan fiîli durum hâlinde seyrettiğimiz IŞİD’ın Amerikayla mücadelesini niye desteklemiyorsun?” diye sordu.

Yazısına, “Amerika IŞİD’ı bölgeye gelmek için bahane olarak kullanmış olsa bile, ortada fiîli bir durum var; IŞİD, Amerika coğrafyamıza gelmek için bahane olarak kullanacak diye, direnmesin mi?” diye devam eden Ali Osman Zor, yazısını şu ifadelerle tamamlamıştı:

“İslâm temelli bu direnişin kâidesinin İBDA olduğu şuuruyla;

91 ve 2003 Saldırılarında sömürgeci düşmana karşı hiç tereddüt etmeden, nasıl ki; “Saddam Sen Oradan, Biz Buradan!” dedikse, bugün de, aynı çizginin takipçileri olarak Hıristiyan-Yahudi-Haçlı Ordusuna ve onun buradaki askerlerine karşı olmak adına;

“IŞİD Sen Oradan, Biz Buradan!” diyoruz!

Son savaşa, İnşallah biz de hazırız!”


SALİH MİRZABEYOĞLU KİMDİR?

Kamuoyunda “Salih Mirzabeyoğlu” olarak tanınan ve İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) örgütünün lideri olarak yargılandığı davada “Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmeye kalkışmak” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Salih İzzet Erdiş’in, yeniden yargılanma talebi mahkeme tarafından kabule değer görüldüğü için hakkında tahliye kararı çıktı. Mirzabeyoğlu, 22 Temmuz’da Bolu F Tipi Cezaevi’nden tahliye edildi.

Ayrıca, hükümlü ve tutukluların ayaklanması ve kasten yangın çıkartma suçlarından yargılanan Mirzabeyoğlu için daha önce infazın durdurulması kararı alan Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi, 9 Eylül’de infazın devamına karar vermişti.

 

http://haberler.rotahaber.com/erdogan_ve_ibdac_lideri_salih_mirzabeyoglundan_flas_gorusme_502690.html

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: