ANDREW HAMMOND, ALİ OSMAN ZOR VE CEM TÜRKBİNER İLE GÖRÜŞTÜ

Oxford Üniversitesi’nden araştırmacı-gazeteci Andrew Hammond, hazırladığı “Türkiye ve Mısır’daki İslâmî Hareketler” konulu doktora tezi kapsamında, İBDA fikriyatı ve Salih Mirzabeyoğlu ile ilgili mütalaalarda bulunmak üzere dergimizin Fatih bürosuna ziyarette bulundu.

Adımlar Fikir Kültür Siyaset Platformu Genel Başkanı Sayın Ali Osman Zor ve platformumuzun sözcüsü Sayın Cem Türkbiner ile tarihteki ve günümüzdeki İslâmî hareketlerin bütün yönleriyle masaya yatırıldığı geniş kapsamlı sohbette, hususiyetle İBDA hareketinin İslâmî mücadeledeki yeri, farkı ve öncü rolü ele alındı.

Batı dünyasında İBDA fikriyatı ve Salih Mirzabeyoğlu’nun akademisyenler nazarında çok merak edildiğini ama yeterli araştırmaların bulunmadığını ifâde eden Hammond, yaptığı çalışmanın bu boşluğu doldurmaya dair bir adım olmasını istediğini söyledi.

Yurtdışından ADIMLAR ve Sayın Ali Osman Zor’u takip ettiğini ifâde eden Hammond ile yapılan görüşmede; tarihteki İslâmî devletler, sistemleşme ve muhalefet tavrında tasavvufun önemi, selefîlik, Batı medeniyetinin içinde bulunduğu sıkıntılar, bunun sebepleri ve İBDA’nın “Yeni Dünya Düzeni” teklifi etrafında değerlendirmelerde bulunuldu.

Söz konusu görüşmenin görüntülü kaydını internet sitemizden takip edebilirsiniz.

ADIMLAR Dergisi

ali-osman-zor-cem-turkbiner-andrew-hammond-ibda-3 ali-osman-zor-cem-turkbiner-andrew-hammond-ibda-4 ali-osman-zor-cem-turkbiner-andrew-hammond-ibda-5 ali-osman-zor-cem-turkbiner-andrew-hammond-ibda-6

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: