KÜBA’DAN SONRA ÇİN’DE DE… AMERİKALI DİPLOMATLARA SONİK (TELEGRAM) SALDIRI – BEYİN TRAVMASI

KÜBA’DAN SONRA ÇİN’DE DE… AMERİKALI DİPLOMATLARA SONİK (TELEGRAM) SALDIRI – BEYİN TRAVMASI

Amerika’nın, Çin’in Guangzhou kentindeki diplomatik temsilciliği çalışanları esrarengiz bir şekilde rahatsızlanarak beyin travması geçirmeye başlayınca, vakayı incelemek üzere kente Amerika Dışişleri Bakanlığına bağlı bir heyetle birlikte Amerikalı doktorlar gönderildi ve bazı çalışanlar, üzerlerinde tetkikler yapılmak, semptomlar incelenmek üzere Amerika’ya götürüldü.

ABD, Çin’deki diplomatik temsilciliklerinde alarm verdi. Dışişleri Bakanlığı, Çin’in güneyindeki Guangzhou şehrinde bulunan konsolosluktaki diplomatlarda gizemli bir beyin hasarı görüldüğünü açıkladı. Amerikan Dışişleri Bakanlığı, bir ekibin diplomatları ve ailelerini bazı tıbbi testlere tabi tutmak üzere Guangzhou’ya gönderildiğini duyurdu.

170 AMERİKALI PERSONEL ÇALIŞIYOR

Guangzhou kentindeki Amerikan Konsolosluğu’nda 170 Amerikalı personel görev yapıyor. Ayrıca konsoloslukta çalışanlardan bazıları ABD’ye getirildi ve ortaya çıkan semptomlar mercek altına alınıyor. Başkent Pekin’deki büyükelçilikte veya diğer şehirlerdeki diplomatik temsilciliklerde görev yapanlar da istemeleri halinde muayene olmak için ABD’ye dönebilecek. ABD’nin Pekin ve Guangzhou dışında Şanghay, Chengdu, Shenyang ve Wuhan şehirlerinde diplomatları bulunuyor.

DAHA ÖNCE HAVANA’DA YAŞANMIŞTI

ABD’nin Küba’daki büyükelçiliğinde çalışanlarda da daha önce benzer sorunlar ortaya çıkmıştı. Washington yönetimi, sonik saldırı olarak tanımladığı olayda hafif beyin travması, sağırlık, baş dönmesi ve mide bulantısı gibi sorunlar yaşayan diplomatlarını Havana’dan çekmişti. Dışişleri Bakanlığı’nın resmi açıklamasında Havana’dakine benzer sağlık sorunları yaşandığı özellikle vurgulandı.

İLK KEZ NEW YORK TİMES YAZDI

Guangzhou’da yaşananları ilk olarak New York Times gazetesi yazdı. Gazetenin haberinde, ABD’li yetkililer ortaya çıkan sorundan Çin ya da Rusya’nın sorumlu olabileceğini düşünüyor. Çin tarafı olayla ilgili herhangi bir sebep veya ipucu bulunamadığını açıkladı.

Resmi yayın organı Global Times ise, yaşananları ‘oldukça garip’ olarak tanımladı. Gazetenin başyazısında “Çinliler hükümet eliyle ABD’li diplomatlara karşı bir ses dalgası saldırısı yapıldığına inanmaz. Bu Çin’in temel kavram ve diplomatik prensiplerine uymaz, tasavvur edilemez” denildi.

SONİK SALDIRI

Washington yönetiminin, sonik saldırı olarak tanımladığı olayda, konsoloslukta çalışan diplomatlarda gizemli bir beyin hasarı görüldüğünü, nereden geldiği belli olmayan bir uğultudan sonra ortaya çıktığı belirtilen rahatsızlık sonucu işitme kaybının meydana geldiğini belirtiyor.

“KUMANDAN MİRZABEYOĞLU’NUN BİR-İKİ GÜN DEĞİL, 18 YIL MARUZ KALDIĞI!”

Konu ile ilgili haberi twitter hesabında paylaşan Sayın Avukat Zafer Yılmaz, paylaşımına şu notu düşmüş:

‘TELEGRAM Zihin Kontrolü’ ve türevi, uzaktan-yönlendirmiş EMF-RF-Sinyal saldırısına kafanın içinde sonik ses ve tacizlere 1-2 gün dayanamıyor ve beyinlerinde fiziki travma-hasar oluşuyor, görüyorsunuz değil mi?! Hani şu; Salih Mirzabeyoğlu’nun 1-2 GÜN DEĞİL 18 yıl maruz kaldığı!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d