ÖZTÜRK VE ÖZKAN’IN ESARETİ DEVAM EDİYOR

ÖZTÜRK VE ÖZKAN’IN ESARETİ DEVAM EDİYOR

Mehmet Ali Öztürk ve Ebru Özkan…

Öztürk, ticaret için gittiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde Amerika’nın emir ve direktifleriyle gözaltına alındıktan sonra uzun müddet kendisinden haber alınamadıysa da şimdi onun bir hapishanede tutulduğunu biliyoruz.

Özkan ise, Filistin’e gitmişken terör devleti İsrail tarafından esir edildi ve zindana atıldı.

Ebru Özkan’dan başlayalım…

İsrail’den vize alıp 38 kişilik bir turist kafilesiyle Kudüs seyahatine çıkmıştı. Türkiye’ye dönmeye hazırlanırken Tel Aviv havaalanında terörist İsrail tarafından hiçbir sebep gösterilmeden alıkonuldu. Kafilenin diğer üyeleri buna tepki gösterip uçaklarının kalkmak üzere olduğunu ve Ebru Özkan olmadan uçağa binmek istemediklerini söylediklerinde, teröristler, ‘Merak etmeyin, birkaç saat sonra bir uçak daha var, onunla göndeririz’ diyerek itirazları geçiştirdiler. Ebru Özkan, 11 Haziran’dan beri terör devleti İsrail zindanlarında…

Teröristlerce askerî bir mahkemeye çıkarılan Ebru Özkan’ın gözaltı süresi geçen hafta yedi gün uzatılmıştı. Pazartesi günü bir hafta daha uzatıldı. Terör devleti İsrail, Özkan’ı, “Terör örgütü ile bağlantılı” olduğu ve “İsrail’in güvenliğine tehdit” oluşturduğu için esir almış.

Ebru Özkan 15 gün boyunca avukatıyla da görüştürülmemiş…

Şimdi, Pazartesi alacakları yeni karar bekleniyor.

Mehmet Ali Öztürk hakkında daha önce iki ayrı haber yaptık ki o haberlerin linklerini bu haberin sonunda bulacaksınız.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) heyetiyle gittikleri gıda fuarında, eşiyle birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai şehrinde 20 Şubat tarihinde esir alınan Türkmen-Der eski Genel Başkanı işadamı Mehmet Ali Öztürk’ten haftalar boyu haber alınamamıştı. CIA ve BAE istihbaratınca esir edilen Öztürk, ABD’nin BAE’deki üssüne götürülüp sorgulanmıştı.

Grand Sheraton Otel’den elleri ve gözleri bağlanarak çıkarılan Mehmet Ali Öztürk ve eşi, daha sonra yaklaşık 1 saatlik araç mesafesinde bilinmeyen bir yere götürüldü. Burada kocası Mehmet Ali Öztürk ile birlikte bir gece hücrede tutulan E. Öztürk, sabah kendilerini esir alan kişilerce Dubai’deki havaalanına götürülerek Türkiye’ye gönderildi.

Mehmet Ali Öztürk’ün eşi E. Öztürk, Dubai’de yaşadığı korku dolu anları anlattı. Can güvenliğinden endişe duyduğu için yüzünün görünmesini istemeyen E. Öztürk, eşiyle birlikte Dubai’de gıda fuarına katıldıklarını hatırlatarak, “Daha önce de pek çok kez bu fuara ve başka fuarlara bakliyat firmamızla alakalı katılmıştık. 20 Şubat Salı günü sabah otelde kahvaltı yaparken saat 09.00 sıralarında kimliğini bilmediğimiz sayısı 8-10 arasında değişen kişilerce alıkonulduk. Kendileri bizi odamıza çıkardı, oda numaramızı da biliyorlardı. Çok hızlı bir şekilde valizlerimizi toparladık. Ben nedir, kimsiniz derken, onlar sadece ‘soru sormayın’ şeklinde karşılık verdiler. Sonra asansöre bindik, lobiye indiğimizde aşağıda bizi bir 10 kişi daha bekliyordu. Otelin dışında bir başa grup daha vardı. Bu kişiler resmi değildi, üzerilerinde yöresel kıyafetleri vardı. Hiç polise benzemiyorlardı. Ellerinde silah ya da telsiz yoktu” dedi.

Otelden çıktıktan sonra eşiyle birlikte büyük siyah bir araca bindirildiklerini söyleyen E. Öztürk, “Arabada ellerimize hemen kelepçe taktılar, gözlerimizi bağladılar. Ben orada çok tedirgin oldum. Ne oluyor, problem nedir, siz kimsiniz dediğimde, bize sadece İngilizce olarak ‘soru sormayın, konuşmayın’ şeklinde yanıt verdiler. Yaklaşık 1 saat yol aldık. Bu sırada ben çok tedirgin oldum ve korkuyordum, lütfen gözlerimi açın dedim. 10 dakikalığına gözlerimi açtılar. Etrafıma baktığımda sadece çöl gördüm. Herhalde bunlar bizi ölüme götürüyor diye düşündüm. Sonra tekrar benim gözlerimi de kapattılar. Bir süre sonra araç durdu ve bizi indirdiler. Araçtan indikten sonra beni oturtup gözlerimi açtılar. Gözlerim açıldığında bir odadaydım. Odada sadece bir masa, bir yazıcı ve 3 kişi vardı. Bizi getiren grup yoktu orada. Pasaportlarımızın fotokopisini alıp, bizim resimlerimizi çektiler” diye konuştu.

Öztürk’ten hâlâ ciddi bir haber alınamıyor, sadece bir hapishanede tutulduğu söyleniyor.

 

CIA OPERASYONUYLA KAÇIRILAN TÜRK

“YA DEVLET BAŞA, YA KUZGUN LEŞE!”

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: