SİMONYAN, CARLOS SANCHEZ VAKASININ TAKİPÇİSİ OLACAK

SİMONYAN, CARLOS SANCHEZ VAKASININ TAKİPÇİSİ OLACAK

Geçtiğimiz günlerde, 40 yıl önce işlendiği iddia edilen suçlamalarla cezalandırılan Çakal Carlos, BM’den yardım istedi.

Russia Today(RT-*) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, Ilyich Ramirez Sanchez vakasını incelemek üzere söz verdi. Ağır suçlarla itham edilen Çakal Carlos hakkında, Telegram kanalından yardım çağrısı da yaptı.

Simonyan’a, Rusya medyasında, bu konuda yapılan çağrılardan biri de şöyle:  RT birçok insanın vatandaşlık ve mülteci statüsü almasına yardımcı oldu. Fakat 23 yıldır adalete ulaşmayan bir adam var. Onun adı Ilich Ramirez Sanchez. Ona yardım edebilirsiniz. Adaleti bulmak için başka bir umudu kalmamış. Hugo Chavez yaşadığı zaman Carlos’a yardım ediyordu. Ona yardım edebilecek sadece siz ve Putin kaldınız.

“Bu konuyla ilgileneceğiz” diyen Simonyan, birilerinin terörist dediğine başkalarının özgürlük savaşçısı olarak gördüğüne şahit olduklarını vurguladı.

Yazar Igor Molotov ise, bugün Carlos’un “Amerikan emperyalizmi için, başarısını temsil eden yaşayan bir kupa” olduğunu kaydetti. Molotov, “Carlos’un esaretinin devamının, Batı’nın kendi egosunu tatmin etme arzusu dışında, objektif bir gerekçesi yoktur” dedi.

“Ilyich’in üzerine bütün köpekleri saldılar. Onu sürekli olarak hapiste tutmak için, geçen yüzyılın 70’lerinden kalma çözülmemiş vaka dosyalarını tozlu raflardan indirdiler. Yaşayan bir tanık yok, doğrudan bir kanıt yok. Suçlama, defalarca kanıtlanmış olan sahte bir röportaja dayanmaktadır. Carlos, Arap ülkelerine karşı Amerikan-İsrail saldırısının kurbanı ve SSCB’nin intikamı alınıyor.” diye yazıyor yazar.

Geçtiğimiz günlerde, Çakal Carlos olarak da bilinen Ilyich Ramirez Sanchez, Birleşmiş Milletler’den durumunun gözden geçirilmesini istedi. Ona göre, Fransa, onu tüm uluslararası normlara aykırı olarak cezaevinde tutuyor.

O, 1994’te Sudan’daki bir evden kaçırılıp bir Fransız hapishanesine getirildi, burada yargılandı. Sanchez’in suçlandığı suçun 40 yıl önce işlenmiş olması dikkat çekicidir. Hayatta kalan tanıklar bile yok.

Fransız komiserlerine göre, Çackal Carlos 1974’te Paris’teki terör eylemine, OPEC’in Viyana’daki karargâhına yapılan saldırıya katılmış ve 1976’da bir uçağın ele geçirilmesinde iştirak etmiş. Carlos ise suçlamaları tamamen reddediyor.

*RT-Russia Today, Rusya’nın uluslar arası yayın yapan ve yayınlarıyla özellikle Amerika başta olmak üzere Batılı ülkelerde kamuoyunu manipüle ettiği ithamlarına hedef olan, faaliyetleri kısıtlanmaya çalışılan medya-haber portalı.

Haberin orijinalinin linki:

https://news.ru/v-mire/simon-yan-razberetsya-v-dele-karlosa-sanchesa/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: