ERDOĞAN’DAN TRUMP’A YAHUDİLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI

ERDOĞAN’DAN TRUMP’A YAHUDİLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump, telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Erdoğan ve Trump arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştirildi.

Görüşmede, ikili konular ve Suriye’deki gelişmeler ele alındı, Menbiç ve İdlib’le ilgili düzenlemelere değinildi.

ABD-TÜRKİYE İLİŞKİLERİNİ GÜÇLENDİRECEKLERMİŞ

ABD-Türkiye arasındaki ikili ilişkileri daha da güçlendirmeye yönelik yapıcı adımlar atma konusundaki kararlılıklarını vurgulayan iki liderin gerek ikili gerek bölgesel konularda önümüzdeki süreçte de yakın temasta olma hususunda mutabık kaldığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme vesilesiyle ayrıca ABD’nin Pittsburgh kentindeki sinagoga yapılan saldırıyı kınadı, olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve Amerikan halkına taziyelerini iletti, yaralılara acil şifa diledi.

BEYAZ SARAY: SURİYE’DEKİ KOORDİNASYON KONUSUNU ELE ALDILAR

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, yaptığı yazılı açıklamada, Erdoğan-Trump görüşmesine ilişkin bilgi verdi. Sanders, açıklamasında, “Başkan (Donald Trump) bu sabah Türkiye Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan ile görüştü. İki lider özellikle Suriye’deki koordinasyon konusunda birlikte çalışma arzusunu ele aldılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pittsburgh’daki sinagogda yaşanan trajik kayıplar için başsağlığı dileğinde bulundu” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: