AMERİKA TEHDİT ETTİ, AKP BOYUN EĞDİ

AMERİKA TEHDİT ETTİ, AKP BOYUN EĞDİ

Terör devleti Amerika yetkililerinin, Venezüella’da meşru Devlet Başkanı Nicolas Maduro hükümetiyle iş yapmayı sürdüren şirketleri de yaptırımlarla tehdit etmesi ardından Ziraat Bankası’nın Venezüella Merkez Bankası’na artık hizmet vermediği belirtildi.

Bloomberg’in haberine göre, merkezi Ankara’da bulunan Ziraat Bankası, Venezüella Merkez Bankası’nın hesabının kapandığını doğruladı ancak bu kararla ilgili başka ayrıntı vermedi.

Amerika’nın Sesi’nin Bloomberg’in internet sitesinde yer alan haberden aktardığına göre, Venezuela Merkez Bankası, sözleşmelilerin ücretlerini ödemek, para transferi yapmak ve Türk Lirası cinsinden ürün ithal etmek için Ziraat Bankası’nın hizmetlerinden yararlanıyordu. Venezüella Merkez Bankası’ndan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

AMERİKA “HÖT!” DEYİNCE…

Ziraat bankasının bu geri çekilişi, Amerikan tehditlerine boyun eğiş, Maduro’ya verilen destek sözlerini ve Erdoğan’ın “yanındayız” hitabını hatıra getirdi.

Sahi, bu nasıl yanında olmak?

Gerçi İran ambargosu konusunda da önce Amerika’ya karşı atıp tutmalar olmuş, ambargo başladıktan sonra da İran’dan petrol alımına son verilmişti.

Bu çerçevede S-400’lerin akıbetini de merakla takip ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: