FAHİŞ ZAMLAR TAM GAZ VATANDAŞ İSYANDA!

Yurdun genelinde yaşanan fahiş elektirik zamlarından dolayı, gerek siyasiler, gerek vatandaşların tepkisi çığ gibi büyüyor.

Yapılan yüksek orandaki zamlar nedeniyle, faturalar ödenemez hale geldi.

Sanatcılardan, politikacılara, muhalefet partisi liderinden vatandaşa kadar bir çok kesimin tepkisine neden olan zamların ardı arkası kesilmiyor. Zincir marketlerde oynanan zam oyunundan sonra; Doğalgaz, Su ve elektiriğe yapılan büyük zam hakkında hükümet toplantı üstüne toplantı yapıyor.

Son olarak bugünkü toplantıya, Bakan Dönmez’in yanı sıra, Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürü İzzet Alagöz, Türkiye Elektrik Dağıtım A. Ş. Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Muhammer Nuri Aslan, Aydın, Denizli, Muğla Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Bayramoğlu, Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. Başkanı Ömer Faruk Gültekin, Aras Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Başkent EDAŞ Başkanı Ümit Kiler, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Murat Yiğit, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Yaşar Arvas, Elektrik Dağıtım A.Ş. Şirket Genel Müdürü Uğur Yüksel, Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Erol Uçmazbaş, Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. Necmi Odyakmaz, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Başkanı Nihat Özdemir, Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş. Başkanı Hikmet Sezer ve diğer elektrik dağıtım şirketlerinin temsilcileri, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Başkanı Kıvanç Zaimler ve çok sayıda ELDER üyesi katıldı.

Toplantıda, yangın, sel, deprem ve yoğun kış koşulları gibi muhtemel afet durumlarında şirketlerin planları ve yol haritaları ele alınması ve son yıllarda yapılan altyapı yatırımlarının konuşulması hedeflendiği belirtilirken, zam meselesinin konuşulup konuşulmayacağı merak konusu.
Öte yandan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, zamlarla ilgili geri adım atılmaması ve iyileştirme yapılmaması durumunda faturaları ödemeyeceğini, konuyla alakalı başkaca karşı planlarını yakında devreye sokacağını belirtti.

Adımlar Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: