ALMANYA’DA DOĞALGAZ PROTESTOSU VE RUSYA

Almanya’nın en meşhur şehirlerinden Köln’de doğalgaza yapılan astronomik zamlar protesto edildi.

İki bin kişinin hiç beklenmedik bir ânda çoluk çocuğuyla sokağa çıkması Almanya gündemini epey karıştırdığını söyleyebiliriz.

Trajı yüksek Alman haber ajanslarının paylaştıklarına bakılırsa, protestoyu Pro-Rusya -Rusya yanlısı- olarak kötüleme ve devamı gelmesin diye protetonun bayan organizatörü Elena Kolbasnikova’yı hedef gösterme derdindeler! Ayrıca son dönemler seçimlerde epey yüksek oy alan Alman Merkez Sağ Partisi AfD (Almanya için Alternatif Partisi) yetkililerinin de protestoya destek olup katılmalarının ortalığı kızıştırdığını belirtebiliriz.

Büyük haber ajansları pek dile getirmese de protestoyu organize eden Elena Kolbasnikova, “Kışı donarak geçirmek veya bu kış donarak ölmek istemiyoruz. Almanya kaos içinde! Bize ne sizin yaptırımlarınızdan, derhal Rus düşmanlığından vazgeçin!” gibi demeçler vermekte iken ayrıca bu protesto organizasyon sebebiyle işinden kovulduğunu açıklayan bir video yayınladığını öğrendik.

Bir kaç Ukraynalının karşı protesto yaptığı görülse de, ağırlıklı olarak Twitter ve Facebook üzerinde bir çok Ukraynalı bu kadını hedef gösterip Alman güvenlik teşkilatlarını göreve (!) davet edici ve Almanya’dan kovulması gerektiğine dair paylaşımlar yapıyor. Ayrıca Köln Valisi’nin böyle bir protestoya nasıl izin verdiğini anlamadıklarını ifâde ediyorlar.

Şu an bayan organizatör Elena Kolbasnikova ulaşmak mümkün görünmüyor ve kendisiyle alâkalı Alman hükûmetinin ne karar vereceği daha belli değil.

Adımlar Almanya

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: