TERÖRÜN ARKASINDA AMERİKA VAR DİYORSUN, GEREĞİNİ YAPSANA!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’daki temasları kapsamında Ergani, Sur, Çermik ve Yenişehir ilçelerini ziyaret etti.

Sur AKP İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya geldiğinde yaptığı konuşmada, ABD ve Batı’nın Pakistan, Libya, Lübnan gibi gittikleri ülkelerde istikrarsızlığı ortaya koyduklarını dile getiren Soylu, devamında, “Terörün arkasında kim var? Terörün arkasında Amerika var, bu kadar net. Ben bunu burada söylemiyorum her yerde söylüyorum.” diyerek Amerika’yı hedef gösterdi.

Peki ne olacak?

Soylu, İçişleri Bakanı olarak, terörist Amerika’ya karşı ülkede ne gibi icraatlara imza atacak ve iktidar olarak Amerika’ya karşı ne yapacaklar?

Soylu’nun bulunduğu makam konuşma değil icraat makamıdır. Konuşmaya devam mı edecek yoksa iş mi yapacak? Teröre destek veren Amerikalılar hakkında Türkiye’de açılmış bir dava, kovuşturma, soruşturma var mı mesela?

Erdoğan Davos’ta İsrail için demediğini bırakmamıştı da ne oldu?

Mavi Marmara’da katliam yapan teröristler ne oldu? Üç kuruş paraya dava kapatıldı ve şimdi normalleşiyoruz değil mi? Amerika ile zaten hiç anormalleşmedik de…

İçeride milletin gazını almak için atıp tutmak değil marifet, ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Adamlar Irak ve Suriye’nin Kuzeyin’deki terör yapılanmalarına destek vermek üzere giderken Türkiye üzerinden geçiyor veya dönüyor, olmazsa bir şekilde uğruyor da biz onlara suçlu muamelesi yapmak yerine devlet katında muadilleri ile resmi temaslarda bulunuyoruz. Bir TC vatandaşı, bu teröristlere destek için gidiyor olsa veya gitse, gitmesine izin mi verilir yoksa bileklerine kelepçe mi vurulur? Ama ABD vatandaşı olunca, ellemek ne, adam bir de burada resmi muadilleri ile görüşüp üstüne ABD-TR stratejik ortaklığına, birlikte çalışmanın faydalarına vs dair ortak açıklamalar yapılıyor.

Biz o milletiz ki, büyük oynayanlarla büyük oynamayı ispatlamışız kaç defa, tarih şahit.

Şimdi de devlet büyükleri, sıradan bir vatandaş veya tv’de boy gösteren uzmanlar gibi konuşacakları yerde devlet büyüğü olmanın gereğini yapsınlar. Yoksa zaten bu millet gerçek büyükleri bulup yerine getirmeye muktedirdir.

Türk tarihi, aynı zamanda, konuşarak işi idare etmeye, kendisini büyük göstermeye çalışanlarla gerçek büyüklerin mücadelesi tarihidir de…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: