ACILAR GÖNLÜMÜZDE ERİRKEN YENİDEN AYAĞA KALKACAĞIZ

Cengiz EKİCİ

Deprem nedeni ile bir müddet paylaşımlarımıza ara verdik. Ancak hayatın uslanmaz şekilde kendini sürdürmesi sonucu bizler de yeniden paylaşımlarımıza dönmeye karar verdik.

Kahramanmaraş’lı olmamız nedeniyle depremi yakından müşahede edenlerden olduk. Bu süreç üzücü ve yıkıcı etkileri ile tüm ülkemizi kapsıyor.

Geçecek, aşacağız demeyi çok isterdim. Ancak bu süreç bazılarımız için hiç geçmeyecek. Bazılarımız her sabaha karşı 04.17’de uyanıp, ağlayacak. Bazılarımız kalplerini delip geçen bir mızrak taşır gibi bir ömür bu acıyı taşıyacak. Ve bu acı ile dönüşüp, şekillenecekler.

Bu görmezden gelemeyeceğimiz bir hakikattir. Bu yüzden bu acıya bir mesaj ya da teselli ile ortak olmak istemiyoruz. Geçici bir vicdan tesellisi ile geçiştirilecek değildir hiç bir ölüm, hiç bir yıkım.

Beton altında ismini bilmediğimiz yüzlerce anne, çocuk ve baba var. İsimleri, hayatları ve kimlikleri bir yana onlar hayat sahipleriydiler. Sadece kendi hayatlarının da değil üstelik. Hayat bağı ile bütünlenen 11 şehir yıkıldı. Binlerce insan öldü ve binlerce insan artık yaşarken ölmek ızdırabını tattı. Bu düzelmeyecek bir acıdır.

Ülkemiz bu acıyı da bağrına basıp, bu acı ile şekillenecektir. Ancak asla unutmayacağız. Zamanda ve toprakta acımız da anımız gibi baki olacaktır. Türk milleti her daim muzdarip bir toplum olmuştur. Ancak acı hafızamız o kadar derin ki, artık acılarımız ile müreffeh olmaya müsaitiz.

Güzel günler göreceğiz. Acının gönlümüzde eridiği günler. Yeniden daha güçlü ve kavi ayağa kalktığımız günler bizimdir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: