İNGİLİZ MEHMET’TEN İNGİLİZCE MESAJ: ERDOĞAN’I KURTARMAK İÇİN LÜTFEN PARA VERİN, GARANTİSİ BENİM

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından, yeni dönemde uygulanacak ekonomi politikasına ilişkin İngilizce bir mesaj yayımladı.

Türkiye’nin bakanının İngilizce mesaj yayınlaması ne demek? Yani muhatabı bu millet değil, gâvurlardı. Kibarca para dileniyordu. Zaten bunun için göreve getirilmedi mi?

Şimşek’in paylaşımının Türkçesi şöyle:

“Beş yıllık bir aradan sonra, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin ederek ayrı bir onur ve ayrıcalığa sahip oldum. Bu sıfatla halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bana emanet eden Cumhurbaşkanımıza minnettarım. Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için yol gösterici ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır. Yerel ve uluslararası zorluklar arasında yol alırken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü teyit ediyoruz. Kısa yollar veya hızlı düzeltmeler olmasa da, deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır.”

Özetin özeti olarak mesajın tercümesini şu şekilde yapabiliriz: Beş yıllık aradan sonra, yani ben bıraktıktan sonra ekonomiyi berbat ettiler; güya Batı’ya kafa tutuyorlardı. Ama şimdi yeniden kapımıza geldiler ve koltukta kalabilmek için para dileniyorlar. Sözlerinde samimi olduklarını göstermek için de beni yeniden bakan yaptılar. Ben de sizlere güvence veriyorum, Erdoğan iktidarına borç vererek destekleyin ki, isteklerimizi yerine getirebilsinler.

Şimdi, Şimşek Batı karşısında el açmış para dilenirken, diğer bakanlar ve Erdoğan Batı’ya karşı dik mi duracak?

Hani küfre avans olmazdı? Bu avans filân da değil, düpedüz teslimiyet…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: