BATI İÇİN SALDIRAN UKRAYNA…

DHC lideri Denis Puşilin, Sputnik’e verdiği demeçte Kiev rejiminin son saldırı girişimlerinde uğradığı kayıpları hesaba katmadığını ve ileride yeni girişimlerinde bulunacağını söyledi.

Puşilin, “Böylece her şeyin bittiğine ve onların (Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin) yapabildikleri tek şeyin bu üç günlük etkinlik olduğuna dair hiçbir yanılsamaya kapılmıyoruz” diye konuştu.

BATI, VERDİĞİ SİLÂHLARIN KARŞILIĞI OLARAK UKRAYNALILARIN ÖLÜME GİTMESİNİ İSTİYOR

Bu durumu etkileyen birkaç faktöre dikkat çeken Puşilin, birinci etkenin vergi mükelleflerine bunca paranın nerede ve ne için harcandığını bildirmesi gereken Batı’nın Kiev’i bir sonuç göstermesi için zorlaması olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İkincisi ise Kiev rejimi içinde bazı grupların şöyle ya da böyle en azından bir miktar başarı elde etme arzusu var. Bu, siyasi bileşen çerçevesinde onlar için önemli. Bu nedenle kayıpları hesaba katmıyorlar. İleride de girişimde bulunulacaklarını düşünüyorum.”

‘RUS ORDU BİRLİKLERİ, UKRAYNA SİLAHLI KUVVETLERİNİN SAVUNMA HATTINI KIRMA GİRİŞİMİNİ PÜSKÜRTTÜ’

Ukrayna ordusunun Donetsk Halk Cumhuriyeti’ndeki savunma hattını kırmaya çalıştıklarını anlatan Puşilin, fakat Rus birliklerin bu saldırıyı başarıyla püskürttüklerini vurguladı.

Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin eline geçen Batı yapımı yeni silahlar olduğundan Rus ordusunun çok zor koşullarda ve kayıplar vererek ilerlediğini anlatan Puşilin, “Ancak bu kayıplar, şimdi savunma hattımızı kırmaya çalışan Ukrayna rejiminin, Ukrayna silahlı oluşumlarının cephenin farklı bölgelerinde personel ve teçhizat bakımından uğradığı kayıplarla kıyaslanamaz” diye konuştu.

Bu saldırıda Ukrayna ordusunun Leopard tanklarını, uçak ve helikopterleri kullandığını söyleyen Puşilin, “Fakat biz, harekatın farklı etaplarında birtakım sonuçlar çıkarmıştık ve bu eylemlere karşılık vermeye hazırdık. Birlikler hava kuvvetleri ile, topçu kuvvetleri ile net etkileşim halinde koordineli bir şekilde hareket etti ve bu, düşmanın eylemlerinin oldukça başarılı bir şekilde püskürtülmesini mümkün kıldı” vurgusunu yaptı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: