UKRAYNALILAR NE İÇİN ÖLÜME YOLLANDIKLARINI SORGULUYOR, BATI HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYOR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batı’nın, Ukrayna’nın ‘hiçbir sonuç getirmeyen karşı saldırısından dolayı hayal kırıklığı yaşadığı’ değerlendirmesini yaptı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Güvenlik Konseyi toplantısında, Ukrayna’nın Rusya güçlerine karşı saldırısının bu ülkenin hükümetine yapılan yardımlara karşın başarılı olamadığını kaydetti.

Putin, “Ne Kiev rejimine aktarılan devasa kaynaklar ne Batı yapımı silahların, tankların, zırhlı araçların, füzelerin ne de ordumuzun hatlarını yarmaları için Ukrayna’ya gönderilen binlerce yabancı paralı asker ve danışmanın bir yardımı oldu” dedi.

“Dünyanın tamamı, övüle övüle göklere çıkarılan ve yenilmez olduğu söylenen Batı tanklarının alev alev yandığını görüyor” diye ekleyen Rusya devlet başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “Fakat en önemlisi, Ukrayna ordusu birimleri, intihar saldırısı denebilecek saldırıları sonucunda büyük kayıplar verdiler. On binlerce insanlarını kaybettiler. Ukraynalılar da gittikçe daha sık, çok meşru olan soruyu sormaya başlıyor: Ne için, kimin bencilce çıkarları için ölüyor akrabalarımız ve yakınlarımız? Onlar da yavaş yavaş ayılıyorlar.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: