EV SAHİBİ KİRACIYA BALTAYLA SALDIRDI

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Bir tedbir ne için alınır?

Problemlere mani olmak için değil mi?

Peki AKP’nin adlığı tedbirler problemlere mani mi oluyor yoksa derinleştirip farklı boyutlara mı taşıyor.

İnsanlar kalacak yer bulma problemi yaşıyor. Kira ödemekte zorlanıyor.

Normalde sıradan insanların, sıradan işlerde çalışırken, sıradan ihtiyaçlarını giderebilecekleri düşünülür. Oysa şimdi sıradan işlerde çalışan sıradan insanlar sıradan ihtiyaçlarını gideremiyor. İnsanlar birbiriyle problem yaşıyor ve sebebi de kendi dışlarındaki gelişmeler. Hatta devletin aldığı sözde tedbirler sebep oluyor bu problemlere. Devlet kendi sebep olduğu problemleri çözmek yerine, kişilerin kendi aralarında çözmelerini bekliyor. Oysa sistemin sebep olduğu problemler insanların arasında çözülmez. Sistemin problemlere sebep olmaktan çıkartılması gerekir.

Kiracı ve evsahibi anlaşmazlıkları…

Her gün yeni bir kavga, dövüş, yaralama, öldürme haberi ile karşılaşır olduk.

İnsanlar suçu, kusuru birbirinin üzerine atıp birbiri ile kavga ederek meselelerini çözmeye çalışsın, öldürsün, yaralasın ama yeter ki imânsız islâmcılık rejimine halele gelmesin. Eee, adamlar çözüm buldu, kirayı yüzde 25’e sabitledi ya…

Milletin şeyine koyma ve koydurtma rejiminde, ölen ölsün ki yaşasın yaşayan düzeninde gün geçmiyor ki ev sahibi kiracı kavgası haberi duyulmuyor olsun. İşte onlardan biri daha:

Edirne’de ev sahibi-kiracı kavgası kanlı bitti. Kavgada ev sahibi F.B, kiracısı E.S’yi kolundan baltayla yaraladı.

Edirne’de ev sahibi ve kiracı arasında baltalı ve satırlı kavgada kiracının oğlu ve eşi yaralandı.
Alınan bilgiye göre, Edirne’nin Yıldırım Mahallesi’nde ev sahibi F.B. ile kiracı Şükran Sügerli ve eşi Emrah Sügerli arasında tartışma çıktı. Ev sahibi ile kiracı arasında arasındaki tartışma tüfekli, satırlı, baltalı kavgaya dönüştü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olayda kesici aletle yaralanan kiracı Emrah Sügerli ile 16 yaşındaki oğlu Poyraz Sügerli ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay yerine gelen polis ekipleri, yoğun güvenlik önlemi aldı.
Olay yerinde yapılan incelemede, kavgada kullanılan tüfeğe, satıra, baltaya el konuldu. Ev sahibi F.B. de polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

‘Kira kontratım dolmadan evden çıkarmak istedi’

Daha 4 ay kira süresinin olmasına rağmen evden çıkarılmak istediğini savunan kiracı Şükran Sügerli, evden çıkmak istemediğini söylediğinde 4 kişinin kendisine saldırdığını iddia ederek, “Bana hakaret edip üstüme başıma saldırdılar. 4 kişi birden üstüme saldırınca hiçbir şey yapamadım. Daha 4 ayım olmasına rağmen evden çıkartmak istiyorlar. Evi sattığı adama bizim daha 4 ay kontratımızın kaldığını söylememiş. Evde tek başımaydım ve tartışma çıkınca kapıya taşla ve sopalarla saldırdılar. Ben 4 ay sonra çıkacağım diyorum ama anlamıyorlar. Daha sonra eşim ve çocuğum da gelince kavga çıktı. Onlar satır ve sopalarla benim eşimin kolunu kestiler. Silahla da saldırdılar. Eşim hastaneye kaldırıldı” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: