HAÇLI BATI PARA VERECEK, KARNIMIZ DOYACAK

Erdoğan’ın imzalayarak Resmî Gazete’de yayınlanmasıyla 275 milyon 100 bin Euro mali desteğin öngörüldüğü IPA II Anlaşması’nın süresi 2025 yılı sonuna kadar uzatıldı.

Avrupa Komisyonu ile Türkiye arasında imzalanan; istihdam, eğitim ve öğretim ile sosyal politika projelerinin desteklendiği, Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA II) anlaşmasının geçerlik tarihi bir yıl uzatıldı. 275 milyon 100 bin euroluk finansman desteğini içeren anlaşmanın süresinin 2025 yılı sonuna kadar uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Anlaşma ile “kadınların, gençlerin ve dezavantajlı grupların iş gücüne ve istihdama katılımının artırılması”, “erken okul terki/devamsızlık ve okulu bırakma ile mücadele”, “Roman çocuklar, mevsimlik ya da geçici işçilerin çocukları ve engelli kişilerin eğitimin tüm düzeylerine erişimin artırılması”, “ayrımcılıkla, dışlanmayla ve yoksullukla mücadele etmek” gibi hedeflerin gerçekleştirilmesi için mali destek sağlanması öngörülüyor.

Kısacası, İmânsız İslâmcılık rejiminin bizleri Haçlı Batı’ya muhtaç ettiğinin resmidir bu anlaşma.

Adamlar, “size para verelim de aç karnınızı doyurun, işsizlerinize iş bulun, bu arada kapımızda beklemye devam edin!” diyor, biz de peki tamam diyoruz.

Vay be, demek dünya lideri olmak, dünyaya kafa tutmak böyle bir şey. Hem adamlardan aç karnını doyurmak için para alacaksın, hem de adamlara kafa tutuyor olacaksın öyle mi?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: