ÇÖPTEN YEMEK TOPLAMAYA MUHTAÇ OLAN ÜLKE

Çöpten yemek toplayan yaşlı kadının sözleri yürek burktu: Evde ekmek yok ne yapayım

Konya’da yaşayan ve geçinmek için çöpten yemek toplayan Şerife isimli yaşlı kadının sözleri yürek burktu.

Konya’da yaşayan Şerife isimli kadının çöplerden yemek toplayan kadının hayat mücadelesi, görenleri duygulandırdı. Çöpten yemek topladığı sırada görüntülenen yaşlı kadın, hayatını sürdürebilmek için bu yola başvurduğunu ifade etti.

MerhabaTV tarafından kaydedilen görüntülerde, Konya’da yaşayan Şerife isimli bir kadının hayatını idame ettirmek için çöpten yemek topladığı görülüyor. Mecbur kaldığı için çöpten yemek aradığını söyleyen kadın, “Yok yok evde ekmek yok, ne yapayım” diye konuştu.

Ev aradığını söyleyen yaşlı kadın, “Ev geçinmiyor, ev arıyorum bir yandan. Mecbur kaldım çıktım. Eşim öldü, 3 oğlum öldü, oturduğum yeri görsen… ev sahibi çık diyor. Dama çıkıp kendimi öldüreceğim” dedi.

İstanbul’un göbeği Taksim’de yaşlı bir kadının çöplerden ekmek toplaması yürekleri sızlattı. Kadının torunlarına bakabilmek için ekmek topladığını gören bazı vatandaşlar ise para yardımı yaptı.

Yaşlı bir kadının İstanbul’da çöpten ekmek toplaması, görenlerin yüreğinin sızlamasına neden oldu. Çevredeki dükkanlardan atılan artık yemekleri toplayan kadın, meydandaki tüm çöp kutularını dolaştı. Çöpten bulduğu ekmekleri alan kadın, elindeki poşete koyduğu yiyecekleri bakmak zorunda olduğu 4 torununa götürdüğü öğrenildi.

Yaşlı kadının çöpleri karıştırdığı yerin hemen yanında bulunan restoranda ise insanların yemek yemesi dikkat çekti. Kimsesiz olduğu öğrenilen kadını gören bazı vatandaşlar, kadına para verdi. Yaşlı kadının kirada yaşadığı ve elektriklerinin ise faturayı ödeyemediği için kesildiği öğrenildi.

Halk çöpten ekmek topluyor ama balkondakilere sorarsan dünya lideri…

Farklı tarihler ve yerlerden farklı fotoğraf kareleri.

Kilis’te çöpten topladığı ekmek, meyve ve sebzeler ile karnını doyurmaya çalışan kadının görüntüsü adeta yürekli sızlattı.
Sebze Hali’ndeki çöp konteynırının yanında çekilen görüntü, yürek burktu. Çöpteki atıklar arasında yiyecek arayan kadın, çevresinde olup bitenlerden habersizdi. Kadın, çöpten topladığı yiyecekleri, tek tek ayırarak poşete koyarak oradan uzaklaştı.

Bitmek bilmeyen acı tablo.

Kurban Bayramı’nın ikinci günü Kayseri’de 5 çocuğundan biri olan kızı ile çöpleri karıştırarak yiyecek arayan anne, yürekleri burktu.

 Adana’da çöp konteynırından yiyecek toplayan kadın:

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: