DEPREM GELİYOR, BOŞ YAPMAYIN!

Prof. Dr. Naci Görür, attığı tivitle, yetkilileri, tabiri caizse, “boş yapmamaları” konusunda uyardı.

Görür, 6 Şubat’taki Büyük Anadolu depreminin ardından yetkililerin yıkılan evlerinizi yapacağız, sizi aç susuz bırakmayacağız diyerek edebiyat yaptıklarını, bunun zaten yapmaları gereken vazife olduğunu hatırlattıktan sonra, esas sorunun gelmekte olan depremler karşısında tedbir almak, kentleri depreme dirençli yapmak, dolayısıyla can kayıplarını engellemek olduğunu vurguladı.

Yani insanların ölmesine mani olmadıktan sonra, geride kalanlara ev yapacağız, sizi aç susuz bırakmayacağız demek marifet mi?

6 Şubat’tan önce tedbir alınmış olsaydı, bu kadar insan ölür müydü? İnsanların sevdiklerini elinden aldınız, biz zahmet o evleri de yapın, aç susuz bırakmayın bir zahmet.

Ve en önemlisi de gelmekte olan diğer depremlerden önce tedbir alın ki insanların ölmesine sebep olmayın.

Naci Görür’ün paylaşımı şöyle:

Arkadaşlar, halkımızın ve yöneticilerimizin pek fark etmediği bir gerçeği tekrar hatırlatmak istiyorum. Çoğumuz bugün deprem deyince Şubatta olan depremlerin sırtımıza yıktığı sorunları düşünüyoruz. Halbuki o depremler daha yeni oldu, zararlarını yeni görüyoruz. Daha önce yoktu ki! Gerçek olan bir deprem ülkesi olduğumuz. Biz ona çare arıyoruz. Bugün yıkılan yerleri tekrar yapmak, halkımızı aç susuz bırakmamak çare değil. Ülkemizi deprem dirençli bir ülke haline getirmediğiniz sürece er veya geç daha güçlü afetlerle karşılaşacağız ve çok sayıda canımızı kaybedeceğiz. KARŞIMIZA LÜTFEN DEPREMDE YIKILAN EVLERİ YENİLEYECEĞİZ, SİZİ AÇ SUSUZ BIRAKMAYACAĞIZ EDEBİYATI İLE ÇIKMAYIN. Asıl sorun o değil, tabii ki onu yapacaksınız. Önemli olan deprem gelmeden önce kentlerimizi deprem dirençli yapmak. Benim cefakar halkım siyasilerden bunu talep etmelidir, sevgiyle…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: