MESELE BATAKLIK DEĞİL, SİVRİLEŞEN SİNEKLER…

Selim GÜRSELGİL

Kadın voleybol millî takımımızdaki, cinsel yönelimini ters yönde kullanan voleybolcumuz hakkında bir iki lakırdı da ben edeyim mi?

Etmesem olmaz zaten. Bütün İslâmcılar bunu konuşuyor. Bir kutsal savaş veriliyor burada. Ben niye geri kalayım? Elbette o mübarek insanların safında yerimizi alacağız.

Bir kere voleybol bizim milli bir sporumuzdur. Eski Türklerde kadınlar hep voleybol oynardı. Veley Türkçe’de bir spor ünlemesidir. Eski Türkler oley yerine veley derlerdi. Voleybol demek bol veley demektir. Yani oley oley. Görüldüğü gibi bu bizim bir millî aktivitemizdir. Eski Türk kadınları evlerinin önündeki çamaşır iplerinin üstünde voleybol oynamışlardır. O zamanlar şimdiki gibi toplar nerde? Yere düşüp çamurlanan bir çamaşırla oynanırdı.

Sonradan toplar icat edilince kadınlarımız da bu işi toplarla yapmaya başladılar.

Plajlarda mayolarını giyerek voleybol teptiler. Ama bir şeye çok dikkat ettiler. Cinsel yönelimlerini hep düz yönde kullandılar. Zaten plajdasın, etraf aç ayı dolu, başka nasıl kullanacaksın ki? İmkân yok başka türlü düşünmeye. Böylece bu bizim millî duygularımızı kabartan, nice millî oyuncularımızı yetiştiren bir spor oldu.

Muhafazakâr demokrasimiz kurulduğu zaman da bu yerli ve millî sporumuza devam ettik. 20 yılda nice sapıklar yetiştirdik ama millî sporumuzdan bunları uzak tuttuk. Kadın voleybolcularımız cinsel yönelimlerini hep düz yönde kullandı.

Ne zaman ki Kemâl Kılıçdaroğlu bir kasetle CHP’nin başına geçti, o zaman bizim millî duygularımızı bozmak için Feto ile birlikte çalışmaya başladı. Kadın voleybol millî takımımıza cinsel yönelimini ters yönde kullanan sporcular sokuşturdu. Bunlar hep CHP’nin oyunlarıdır. Yani en azından yedek bırakılsın olmuyor mu? Bizim millî duygularımızı kabartan kadın voleybolculara ihtiyacımız var. Bu ne böyle, şebek gibi? O İtalyan da atalarının intikamını alıyor herhalde. Araştırsan kesin dedesi Cenevizli çıkar. Biz ki Pirî Reislerin, Kemâl Reislerin torunlarıyız.

İşin şakası cilvesi bir tarafa, bataklığın olduğu yerde sivrisinek olur. Bu bir tabiat kanunudur.

Bataklıktan kimsenin bir şikâyeti var mı? Yok. Şu bataklığı kurutalım diyen görüyor musunuz? Bilâkis, herkes çok mutlu.

Sivrisineklerin sivrilikleri tek sorun. Bizi güldüren bu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: