UKRAYNA ERDOĞAN’I AŞAĞILAMAYA DEVAM EDİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başkan Putin ile Soçi’deki görüşmesi sonrasında tahıl koridoru anlaşması ile ilgili olarak, “Özellikle Ukrayna’nın burada Rusya ile müşterek adımların atılabilmesi noktasında yaklaşımlarını yumuşatması gerekiyor” şeklindeki açıklamasına, Ukrayna’dan Erdoğan’ı aşağılayıcı ifadeler içeren tepki geldi.

Açıklamayı Reuters’a değerlendiren Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin başdanışmanı Mykhailo Podolyak, Erdoğan’ı, “gerçekçi olmamak ve var olmayan seçenekler hakkında konuşmakla” suçlayarak Erdoğan’ın akıl sağlığına gölge düşürücü açıklamalarıyla aşağılamaya devam etti.

“Gerçekçi olalım ve var olmayan seçenekler hakkında konuşmayı bırakalım” diyen Podolyak, Ukrayna’nın Rusya’ya yönelik yaptırımların yumuşatılmasını veya olası bir “yatıştırma politikasını” desteklemeyeceğini ileri sürdü.

Aslında Ukrayna’nın Erdoğan’ı aşağılaması ilk değil. Bundan önce de Erdoğan’ın Kahovka Hidroelektrik Santrali barajının yıkılmasıyla ilgili uluslararası soruşturma yapılması önerisini, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba, aşağılayıcı sözlerle reddetmişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: