CHP’Lİ VELİ AĞBABA’DAN AKP’YE HODRİ MEYDAN: FİLİSTİN’İN DOSTUYSANIZ KÜRECİK’İ KAPATIN!

“Filistin konusunda, sivil halkı katleden İsrail konusunda samimiyseniz hodri meydan, Kürecik’teki füze kalkanını hep beraber kapatalım.”

AKP FİLİSTİN’İ SİYASET MALZEMESİ YAPIYOR

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba TBMM’de konuştu… Hastanelere düzenlenen barbarca saldırıyı lanetleyerek başladığı konuşmasında, katliamı yapanlar İsrail Hükûmeti ama Türkiye başta olmak üzere birçok ülkenin de sorumlu olduğunu unutmamak lazım. Malatya ilimizi, bütün bölgeyi, dünyayı ilgilendiren bir mesele vardı; 2011 yılında milletvekili olduğum zaman kucağımızda bulmuştuk. Malatya Kürecik’te İsrail’i korumaya yönelik bir füze kalkanı kuruldu. O gün Mecliste -hiç unutmuyorum- 5 Ekim 2011’de füze kalkanıyla ilgili bir konuşma yapmıştım, füze kalkanının sadece İsrail’i korumaya yönelik bir kalkan olduğunu söylemiştim; o dönemki hem Dışişleri Bakanı hem AKP Grubu da bunun böyle olmadığını iddia etmişti. Şunu buradan ifade etmek isterim: Kürecik füze kalkanı AKP’nin turnusol kâğıdıdır. İsrail’in mi dostusun, Filistin’in mi dostusun, aslında Kürecik’e bakarak karar verebilirsiniz. Maalesef, iktidar partisi, Filistin’i işine geldiği zaman siyaseten kullanıyor, işine geldiği zaman “one minute” diyor, işine geldiği zaman “Gazze’ye gideceğim.” diyor.” ifadelerini kullandı.

4 BİN 420 GÜN/ 631 CUMA/12 YIL GEÇTİ ERDOĞAN GAZZE’YE GİDEMEDİ

“Sayın Erdoğan “Bu cuma Gazze’ye gideceğim.” dedi, tam altı yüz otuz bir cuma geçti, dört bin dört yüz yirmi gün geçti, on iki yıl geçti, hâlâ Gazze’ye gidecek.” diyen Ağbaba, “ Gazze’ye gidemedi ama Bakanını İsrail’e gönderdi. Hele Kudüs başkent ilan edilirken dünyayı ayağa kaldıran, Birleşik Arap Emirlikleri’ne meydan okuyan Erdoğan ne yaptı? Herzog’u kırmızı halılarda karşıladı, Netanyahu’yla kucaklaştı, Filistin’i unuttu. O nedenle, bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak o füze kalkanına verdiğimiz emek, karşı gelişimiz aslında bugün durduğumuz noktanın aynısıdır ama AKP o gün izin verdiği füze kalkanını bugün kapatamıyor” şeklinde konuştu.

ABİLERİNİZDEN KORKUYORSUNUZ, KÜRECİK’İ KAPATAMAZSINIZ,

Filistin konusunda, bu katliamı yapan, sivil halkı katleden İsrail konusunda samimiyseniz gelin, hodri meydan, Kürecik’teki füze kalkanını hep beraber kapatalım” şeklinde konuşan CHP’li Ağbaba; “Kapatabilir misiniz? Yok, abilerinizden korkarsınız. Buradan Amerika’ya meydan okumak kolay, İsrail’e meydan okumak kolay. Hodri meydan, biz destek vereceğiz, hodri meydan, yüreğiniz yetiyorsa, İsrail’den korkmuyorsanız, Amerika’dan korkmuyorsanız, hodri meydan, Kürecik’teki, Malatya’daki füze kalkanını kapatalım.” dedi.

ABD’NİN İSRAİL’İN YANINDA SÜT DÖKMÜŞ KEDİ GİBİSİNİZ

“Siz bağlısınız, biz özgürüz” ifadeleriyle konuşmasını sürdüren CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba” “Siz Amerika’ya bağlısınız, Johnny’e bağlısınız; oradan emir alıyorsunuz,; Amerika’dan emir alıyorsunuz. “One minute” demek kolay. Gelin, hodri meydan, gelin, hep beraber yarın eylem yapalım, gelin yüreğiniz yetiyorsa. Samimi misiniz? Değilsiniz. Amerika’nın, İsrail’in yanında maalesef süt dökmüş kedi gibisiniz.” dedi.

Kürecik radarı askerî olarak İsrail’i koruyor, AKP ise Filistin’e ancak insanî yardım yapabiliyor, o da İsrail izin verirse. Bununla da Filistin’in yanındayız diye oy topluyorrlar. Son gönderilen yardımlar İsrail izin vermediği için hâlâ Gazze’ye girmedi. Yardımlar uçaktan indirildiği Mısır’ın Ariş Havaalanında bekliyor…

Evet, CHP’liler bile İsrail’i bizim koruyor olmamıza karşı, AKP ne bekliyor Kürecik’i kapatmak için?

AKP gerçekte kimden yana?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: