SALİH MİRZABEYOĞLU 29 KASIM 2014 KONFERANS HABERİ İHA

SALİH MİRZABEYOĞLU 29 KASIM 2014 KONFERANS HABERİ İHA16 yıl sonra sevenleriyle buluştuİslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) örgütünün lideri olarak yargılandığı davadan tahliye edilen Salih Mirzabeyoğlu, 16 yıl aradan sonra ilk konferansını verdi.

Haliç Kongre Merkezi’nde ‘Adalete Mutlak’a Yaşanmaya Değer Hayat İçin’ konulu konferans veren Mirzabeyoğlu, ‘Yaşasın Kumandan Mirzabeyoğlu’ sloganlarıyla karşılandı. Mirzabeyoğlu, burada katılımcılara yapacağı hitap öncesinde bir gazetecinin daha önce yaptığı bir habere atıfta bulunarak, “Silahlar sustuğu zaman ne konuşacağız demiştim ya, buna dair bir misal vereyim. Cevat Rıfat Atilhan, bizim kuşak iyi tanır onu ama gençleri bilmiyorum. Yahudilik ve Masonluk bahsinde çok eser vermiştir ve bu işinde biraz alınması bakımından suyu çıkmıştır. Onun üstüne duracağım” dedi.

Mirzabeyoğlu, “Onun Yahudilik üzerine kitapları halkta öyle bir hale döndü ki uyuz ilacı gibi oldu kitapları. ‘Onu yapma sakın masonların oyunudur’, ‘Aman bunu yapma masonların oyunudur’… Ama çok sonra bizim üstat ile olan beraberliğimi sırasında ben bir takım şeyleri üstada söylerken bunu da araya sıkıştırdım. Üstadım o Mason oyunudur, bu Yahudi oyunudur. İş öyle bir hale geldi ki acaba kimse bir şey yapmasın diye bunları da mı Yahudi yayıyor” diye konuştu.

Mirzabeyoğlu, daha sonra katılımcılara yaşam deneyimlerini anlatarak tecrübelerini paylaştı.

MURAT DELİCE / iha.com.tr

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: