ALMANYA’DA KÜRTÇÜ-ŞÖVENİST SALDIRILAR

ALMANYA’DA KÜRTÇÜ-ŞÖVENİST SALDIRILAR

Alman Medyası tarafından “özgürlük savaşçıları” olarak lanse edilen Kürtçü Şövenizm terörü, Almanya’da kendisini iyice hissettirmeye başladı.

Alman halkına Türk düşmanlığı üzerinden yıllardır yapılan algı propagandası, bu taşkınlık ve şımarık hareketlerinin görülmesiyle bambaşka bir hal almaya başlarken, söz konusu şımarıklık Alman polisini bile çileden çıkardı.

Olayların sokak çatışmalarına döndüğü Cuma günü (11.09.2015):

Almanya’nın Frankfurt şehrinde Anadolu’da katledilen “şehitler” için yürüyüş yapıldı. Tekbirler ve “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları yanında PKK terörünü kınayıcı afişlerle yürüyen kalabalık gruba Etnik Kürtçüler tarafından saldırıda bulunuldu. Polisin müdahale ettiği olaylarda grupların birbirine bıçak, tornavida ve şişelerle saldırdığı görüldü. 50 kişinin gözaltına alındığı olaylarda yaralananlar oldu.

Cumartesi (12.09.2015): 

Hannover şehirinin Steintor Meydanı’nda Saat 11.30’da toplanan 650 kişilik bir grup Almanya’da PKK’yı protesto etmek için toplandı. Göstericiler saat 12.20’den sonra dağılmaya başladı. Bu sırada ortaya çıkan 30 kişilik başka bir grup, PKK lehine slogan atarak Abdullah Öcalan posterleri salladı. Polis PKK yandaşlarının diğer gruba yaklaşmalarını önlemek için sık sık biber gazı kullanmak zorunda kaldı, fakat kente dağılan göstericiler sık sık karşı karşıya gelerek birbirleriyle çarpıştı ve bir gencin boğazı kesilerek ciddi şekilde yaralandığı görüldü.

Cumartesi (12.09.2015):

Köln şehrinde, kötü hava koşullarına rağmen, polisin verdiği rakamlara göre 1.800 kişinin katıldığı (TGB) Türk Gençlik Birliği örgütü, PKK terörünü lanetleyen “Hepimiz Mehmed’iz” mitingi düzenlendi. Çevreden sık sık sözlü sataşmaların olduğu miting olaysız tamamlanırken, TGB mensublarının “Ya Allah Bismillah Allahu Ekber” sloganlarına eşlik etmeleri dikkat çekti.

Almanya’da Türk Camii ve derneklerine PKK saldırıları:

Almanya’nın Bielefeld ve Bonn şehirlerinde, İslâm düşmanı maskeli kişiler camiye ve bir Türk derneğine saldırıda bulunarak, duvarlara PKK sloganları yazdılar… Bielefeld şehrinde 25 kadar maskeli grup, daha çok Türk asıllı cemaatin devam ettiği bir camiye ve önünde park etmiş otomobillere saldırarak maddi zarar verdi. Ayrıca camiye bitişik başka bir binanın duvarlarına da yine PKK sloganları yazdılar. Söz konusu binada Türk Milliyetçisi bir derneğin bulunduğu belirtildi.

Diğer taraftan yine PKK yandaşları, Bonn şehrinde bulunan “Alman-Türk Dostluk Derneği” binasına saldırarak, taşlarla camlarını kırdılar. Polisin verdiği bilgiye göre, binanın duvarlarına PKK sloganları yazdılar.

NRW Anayasayı Koruma İstihbarat Teşkilatı Başkanı Burkhard Freier; “son günlerde Türkiye’deki PKK gerginliğinden dolayı, Almanya’da özellikle genç PKK taraftarlarının giderek daha çok şiddet yanlısı eylemler yapmaya hazırlandıklarını” söyledi. “PKK’lı gençler ile milliyetçi Türk gruplar arasında karşılıklı provokasyonların yapıldığı”nı bildiren Burkhard, “güvenlik kurumlarının gelişmelere karşı uyanık olduklarını ve daha dikkatli olmaları için talimat verildiğini” belirtti.

 

DAHA ÖNCE DE CAMİLERE SALDIRMIŞTI

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz ay, yine bir grup maskeli Stuttgart’ın Kornwestheim semtinde bulunan bir camiye saldırmıştı. Bu saldırıdan birkaç gün sonra da Berlin Kreuzberg’teki bir camiye, aynı şekilde PKK’lılar tarafından saldırı yapıldı. Saldırganlar cami binasının camlarını kırarak, duvarlarına PKK sloganları yazdılar.

Görünen o ki Kürtçü Şövenizm, tıpkı hâmisi ve müttefiki Hıristiyan-Yahudi Batı Emperyalizmi gibi, “Türk” deyince “İslâm”, “İslâm” deyince de “Türk” görüyor… İslâm düşmanlığını Türk düşmanlığı üzerinden yada Türk düşmanlığını İslâm düşmanlığı üzerinden ifâde eden bu bakış açısının gözünde Türk, bizzat İslâm, İslâm da Türk demek oluyor…

Camilerimize saldırmalarının sebebi özetle bu.

Almanya – Nihan ÖZTÜRK

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: