ŞEFİK KOCAMAN HOCAEFENDİ’YE SALDIRI – HEDEF MAHMUD EFENDİ VE GERÇEK BAĞLILARI

ŞEFİK KOCAMAN HOCAEFENDİ’YE SALDIRI – HEDEF MAHMUD EFENDİ VE GERÇEK BAĞLILARI

Mahmud Efendi Hazretleri’nin Hizmetkârlarından ve Marifet Derneği Yönetim Kurulu üyelerinden Şefik Kocaman Hocaefendi, bugün Fatih-Çarşamba’da bıçaklı saldırıya uğradı.

Saldırı sonrası görüştüğümüz Marifet Derneği’ne mensup Hocaefendiler Şefik Hoca’nın sağlığının iyi olduğunu, bütün dikkatini önceden yapılan hazırlıklar çerçevesinde yarın başlayacak olan Umre Ziyareti’ne teksif ettiğini ifâde ettiler.

Hatırlanacağı gibi Mahmud Efendi Hazretleri’nin gerçek bağlılarından Hızır Ali Muradoğlu Hoca 1998 ve Bayram Ali Öztürk Hocaefendi 2006 yılında katledilmiş ve süreç içerisinde bu cinayetlerin arka plânı hasır altı edilmişti. Saldırıların asıl hedefi ise bizzat Mahmud Efendi’ydi.

Bayram Ali Hoca’nın şehadetinin sonrasında Muhammed Keskin, Şefik Kocaman ve diğer Hocaefendilere verdiği talimatların yerine getirilmesi ve hazırlıkların tamamlanmasının ardından Mahmud Efendi Hazretleri Beykoz-Çavuşbaşı’na yerleşmişti. Gerek Mahmud Efendi’ye nisbet iddiasında olup onu ve iradesini BOP İktidarı lehine istismar etmek isteyen fitneciler, gerekse Efendi’nin hayatına kast edebilecek düşmanları rahatsız eden bu durum sonrasında, söz konusu iç ve dış düşmanlar Efendi’nin etrafında bulunan Hocaefendileri hedef alınmaya başlamıştı.

Devlet bürokrasisine Mezhepsiz, Reformist, İrancı, türlü Tasavvuf ve Ehl-i Sünnet düşmanlarını sistemli bir şekilde teslim eden İktidarın borazanlarından Yeni Şafak gazetesi başta olmak üzere yalancı medya marifetiyle Marifet Derneği ve güdücüsü Hocaefendilere karşı itibarsızlaştırma saldırıları başlamıştı.

Marifet Derneği’ne bağlı haber sitesi MarifetHaber.com, Şefik Kocaman Hocaefendi’ye karşı bugün gerçekleşen saldırı ile ilgili paylaştığı haberi aynen iktibas ediyoruz.

Mahmud Efendi’nin iradesine uygun olarak Din-Vatan-Millet meselelerinde haksızlık karşısında susmamaya çalıştığı için İktidar çevreleri tarafından sistemli bir şekilde hedef gösterilen Şefik Kocaman Hocaefendi’ye iğrenç bir şekilde hanımı da yanındayken yapılan bu saldırıyı dikkatle takip ediyoruz… Şefik Hoca’nın şahsında Mahmud Efendi Hazretleri ve gerçek bağlılarına karşı yapılan bu saldırı ile ilgili Marifet Derneği ile tam bir dayanışma içerisinde olduğumuzu kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu

 

“CÜBBELİ HOCA’YLA UĞRAŞMAYIN”

Alışveriş esnasında ailesinin yanında Şefik Kocaman Hocaefendiye hakarette bulunan saldırgan daha sonrasında “Cübbeli Hoca’yla uğraşmayın’ diyerek Hocaefendi’nin üzerine yürüdü. Çıkan arbedede yere düşen şahıs üzerinde bulunan bıçağı çıkartarak Hocaefendi’ye saldırdı. Çevre sakinlerinin de araya girmesiyle bıçaklı saldırgan etkisiz hale getirildi. Saldırgan daha sonra kalabalığın arasından sıyrılarak olay yerinden uzaklaştı. Çevredekilerin iddiasına göre saldırgan C.H.T’nin, Fatih’deki bir vakıfta daha önce güvenlik görevlisi olarak çalıştığı belirtildi. Saldırıya uğrayan Şefik Kocaman Hocaefendi önce polis merkezine, daha sonra da Çağlayan Adliyesi’ne giderek saldırgan hakkında şikâyette bulundu.

 

HASET, AJAN, IŞİD’DEN BETER OLMAK…

Şefik Kocaman Hocaefendi daha önce Marifet Dergisi’nde, Cübbeli Ahmet Hoca’ya mevzu (uydurma) hadis hususunda ilmi bir reddiyeye yer vermişti. Bu durumun ardından Cübbeli Ahmet Hoca, Şefik Kocaman Hocaefendi’yi ve hizmet ekibini, “Haset, ajan, haşhaşi, tetikçi, IŞİD’den beter olmak, dış mihrakların projelerine maşalık yapmak, patrikhanenin ekümenikliğine hizmet etmek” gibi birçok suçlamalarda bulunarak hedef göstermişti.

Ayrıca Cübbeli Ahmet Hoca dün yapmış olduğu 8 Aralık tarihli sohbetinde “Bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor, kangren olduğu zaman ayak kesiliyor. Çünkü vücudu kullanmak meselesidir. Efendi Hazretlerinin cemaatini kurtarmak icab ediyorsa, bir kaç kişinin teşhir edilmesi icab ediyorsa ne yapalım” ifadelerini kullanmıştı.

 

TALU HOCAEFENDİ UYARMIŞTI

Tartışmanın bir diğer ayağında bulunan Mehmet Talu Hocaefendi ise daha önce uyarılarda bulunmuştu. Hocaefendi, “Bir de bilmiyorsun ki: Kurt, puslu havayı sever. Senin bu mesajlarına kanan birisi bana (veya iftira attığı bir başkasına) bir şekilde zarar verse, bunun azmettiricisi bizzat siz olacaksınız” ikazında bulunmuştu.

 

SALDIRGAN KIYAMDER ÜYESİ Mİ?

Kıyamder, Marifet hizmete ekibinin Cübbeli Ahmet Hoca ile olan hadis tartışmasında hizmet ekibini hedef alan ses tapeleri ve paylaşımlar yapmıştı. Edindiğimiz bilgilere göre saldırgan C.H.T’nin Kıyamder Karagümrük şubesinin müdavimlerinden olduğu öğrenildi.

 

SOSYAL MEDYADAN TEHTİDLER GELMİŞTİ

Marifet Derneği’ne daha önce birçok defa tehdit mesajları gelmişti. İşte o mesajlardan birkaçı:

2221111

Kaynak: http://www.marifethaber.com/marifet-penceresi/sefik-kocaman-hocaefendi-ye-fatih-de-bicakli-saldiri-h103269.html

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: