SARI YELEKLİLER’İN SİYONİZM DÜŞMANLIĞI

SARI YELEKLİLER’İN SİYONİZM DÜŞMANLIĞI

Fransız İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Başkent Paris’te 5.000, ülke genelinde 42.000 Sarı Yelekli, Macron ve politikalarına karşı 14. kez sokaktaydı. Ancak lokal ve bağımsız haber sitelerinden ve Sarı Yeleklilerin sosyal medya hesaplarından öğrendiğimize göre ülke genelindeki gösterici sayısı 52.000 civarındaydı.

 

Alman ve Fransız haber ajansları sokak çatışmalarını bildirmemesine rağmen, çatışmaların her zamanki gibi akşama doğru sertliğini arttırarak devam ettiğini RT Haber ajansından ve sosyal medyada paylaşılan videolardan görebiliyoruz.

Son günlerde üzerinde çok konuşulan mesele ise, Macron’a bağlı özel birliklerin göstericilerin arasına karışıp sokaklarda Sarı Yelekli avına çıktıklarına dair. Buna göre ne bir polis bandanası veya kolluğu taşıyan bu özel birlikler ile Sarı Yelekliler arasında kavgaların gerçekleştiğini ve bu birliklerin kamuoyu tarafından sert bir şekilde eleştirildiğini öğreniyoruz.

 

Adımlar Fransa Büromuzun bildirdiğine göre bu haftaki gösteriler yeni bir boyut kazanmış durumda. Bundan öncede bir Siyonist Büro’sunu hedef alan Sarı Yelekliler, bu Cumartesi Paris’in Montparnasse semtinde İslâm düşmanlığı ile ünlenmiş Alain Finkielkraut adlı Siyonist-Yahudi bir filozofa yönelik linç teşebbüsünde bulundular. Bulunduğu mekânda sıkıştırılan Siyonist filozof, polisin koruma altına almasıyla hayatını zor kurtardı.

 

Alman Der Spiegel ve Alman Zaman internet sitelerinde bu teşebbüse karşı büyük tepki gösterilerek, Sarı Yelekliler’i, “sarı cüzzamlılar” olarak adlandırarak, gösterici sayısını çok az göstermeye çalışıp, karalama kampanyasına yöneldiler. Kamuoyunda büyük ses getiren olayın ardından Avrupalı küresel çeteciler, solcu ve sağcı Sarı Yelekliler’in omuz omuza antisemitist tavır takınmalarına ve Siyonizm düşmanlığında ortak hareket etmelerine anlam veremiyorlar ve anladığımız kadarıyla korkuları gittikçe artıyor.

 

Görüntüsünü aşağıda izleyebileceğiniz olayda Sarı Yelekliler’in kullandıkları bazı ifadeleri müstehcen olanları hariç aynen çeviriyoruz: “Faşist, Irkçı, Tel Aviv’e defol git, Pislik Siyonist, Biz Fransız Halkıyız, Aşağılık nefret saçan ırkçı”Nihan ÖZTÜRK – 18.02.2019
Adımlar AVRUPA

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: