ERDOĞAN’IN KORUMLARININ İŞKENCE YAPTIĞI AVUKATIN CUMHURBAŞKANINA HAKARET ETMEDİĞİ TESBİT EDİLDİ

ERDOĞAN’IN KORUMLARININ İŞKENCE YAPTIĞI AVUKATIN CUMHURBAŞKANINA HAKARET ETMEDİĞİ TESBİT EDİLDİ

Demirören-Kalyoncu ailelerinin düğününün yapıldığı Çırağan Sarayı’nın önündeki yolun neden trafiğe kapatıldığını soran avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun korumalar tarafından araç içerisinde 1,5 saat darp edilmek suretiyle işkenceye tabi tutulduktan sonra, korumalar tarafından kendisine zorla imzalatılan belgeye dayanılarak hakkında Cumhurbaşkanı’na hakaretten soruşturma açılmış ve ev hapsine alınmıştı. Bu soruşturmada dikkati çeken bir gelişme yaşandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korumaları tarafından darp edilen avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında savcılığın talimatı üzerine bilirkişi raporu hazırlandı.

Soruşturmayı yürüten İstanbul Basın Savcılığı, Twitter’da yayımlanan olay anına ilişkin görüntüleri analiz için bilirkişiye gönderdi.

Çıkan raporla korumalar tarafından darp edilen avukatın Cumhurbaşkanı’na hakaret etmediği tespit edilirken, , korumalar tarafından Sürenoğlu’na zorla imzalatılan ve hakaret iddiasını içeren tutanağı da yalanlamış oldu. Bu da korumaların gerçeğe aykırı tutanak düzenlediğini ortaya çıkardı.

Sürenoğlu’nun “Bir düğün için bu olur mu” dediği ifade edilen bilirkişi raporunda, avukatın Erdoğan’a hakaret ettiğine ilişkin herhangi bir tespit yer almadı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: