UYUŞTURUCU ÇETESİNİ YAKALATAN MUHTARIN BİR OĞLUNU DAHA ÖLDÜRDÜLER

UYUŞTURUCU ÇETESİNİ YAKALATAN MUHTARIN BİR OĞLUNU DAHA ÖLDÜRDÜLER

Diyarbakır’da uyuşturucu çetesini yakalatan muhtarın 4 ay önce öldürülen oğlundan sonra diğer oğlu da öldürüldü.

Uyuşturucu çetesi üyelerini yakalatıp, tutuklatan ve 4 ay önce oğlu Delil Yurtçu’yu (29) silahlı saldırı neticesi kaybettikten sonra devam eden tehditler üzerine evinden taşınan Fatih Mahallesi Muhtarı Davut Yurtçu’nun diğer oğlu Ferhat Yurtçu (32) da dün akşam öldürüldü.

Olay, akşam saatlerinde Özdemir Mahallesi’nde meydana geldi.

Kamışlı Bulvarı üzerinde bulunan hurdacı pazarında karşılaşan iki grup arasında bilinmeyen nedenle başlayan tartışma, kısa silahlı kavgaya dönüştü. Pompalı tüfek ve tabancaların kullandığı kavgada 6 kişi yaralanmıştı.

Yaralılardan Dicle Üniversitesi Hastaneleri’ne götürülen Ferhat Yurtçu, doktorların çabasına karşın kurtarılamadı.

Silahlı kavgada hayatını kaybeden Ferhat Yurtçu’nun, merkez Bağlar ilçesinin Fatih Mahallesine son seçimlerde yeniden muhtar seçilen 5 çocuk babası Davut Yurtçu’nun oğlu olduğu belirlendi.

Uyuşturucu çetesi üyelerini polise yakalatan Fatih Mahallesi Muhtarı Davut Yurtçu’nun diğer oğlu Delil Yurtçu, 23 Mart’ta bir arkadaşıyla Cemiloğlu Caddesi üzerinde araçta beklerken yanına yaklaşan ticari araçtan açılan ateş sonucu ağır yaralanıp, kaldırıldığı hastaneye yaşamını yitirmişti.

2 çocuk babası olan oğlu Delil’in, uyuşturucu çetesi tarafından öldürüldüğünü belirten Davut Yurtçu, tehdit edildikleri gerekçesiyle güvenlik amacıyla evini taşımıştı.

Evlerini taşıdıkları sırada basına konuşup, tehdit edildiklerini söyleyen ve bu akşam öldüren Ferhat Yurtçu, şunları söylemişti:

“Yetkililerden ricam bir an önce bu olaya el atılması. Kardeşimin faili meçhul olmasın. Bize gözdağı vermek için kardeşimi katlettiler.”

*

Uyuşturucu kaçakçıları göz göre göre tehditler savurup cinayetler işliyor ve yetkililer seyrediyor.

Davut Yurtçu’nun çocuklarının tehdit edilmesi karşısında karşısında yetkililer, Erdoğan’ın oğlu Bilal tehdit ediliyor gibi davranmıyorsa, yani herkes eşit ama birileri biraz daha eşitse…

Düşünsenize, birileri Bilâl oğlanı tehdit edecek ve sonra da elini kolunu sallayarak gezebilecek.

Öldürülen Muhtar Davut’un çocukları olursa, Rabia Naz olursa ya da KUMANDAN Salih Mirzabeyoğlu veya Ünsal Zor olursa…

Ne diyordu Kumandan Mirzabeyoğlu:

“3000 aile, asker de onar için, polis de hukuk da…”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: