ALİ ÖZSOY’DAN BOP İSLAMCILIĞINA DERSLER

ALİ ÖZSOY’DAN BOP İSLAMCILIĞINA DERSLER

Bağdadi’nin bilmem kaçıncı kez öldürüldüğü ilan edildi. Bu sefer Trump bizzat Bağdadi şovu yaptı. Çok komik. Savaş suçlusu dedikleri adamla birlikte iki kadın ve üç çocuğu da öldürdüklerini övünerek anlatıyor.

Saddam Hüseyin vatanı için şehit olduktan sonra silahlı Arap direnişinin lideri eski Irak Ordusu komutanı İzzet İbrahim ed-Duri oldu. Bugün 77 yaşında. Kanlı canlı savaşmaya devam ediyor.

Araplar devletleşemedi. Bu Osmanlı’nın da sömürgecilerin de mirası değil. İşin aslına bakarsak İslam’ın devletleşmesi Selçuklular ve Türkler sayesinde. Bu yüzden bugün dahi devlet veya düzenli ordu şeklinde emperyalizme karşı hiçbir varlık gösteremeyen Araplar, çete ve milis savaşıyla şaşılacak başarılara imza atıyorlar. Bu aşiret yapısıyla da açıklanabilir. Başka etkenlerle de. Konuyu uzatmayalım.

Ancak Irak’ta farklı bir durum vardı. İlk kez gerçek bir Arap devleti ortaya çıkıyordu. 2003’te bu devlet AKP ve İsrail desteğiyle ortadan kaldırıldı. Fakat Irak Baas’ı direnişe devam etti. Irak Baas’ı ile Suriye Baas’ı ve Mısır milliyetçileri arasında çok önemli bir fark vardır. Suriye ve Mısır’daki milliyetçiler Türk düşmanıdır ve sömürgeci idarede ortaya çıkmışlardır. Irak’ta ise Baas’ın öncüsü olan asker kadro 1. Dünya Savaşı’ndan kalma bir Teşkilat-ı Mahsusa geleneğine dayanıyor. Bunlar Kut-Ul Amere’de bizimle birlikte savaşan aşiretler. Evet bilgilerinizi düzeltiniz. Başka Arapları etmiş olabilir ama Irak Arapları bize ihanet etmedi.

İzzet İbrahim ed-Duri şahıs olarak bu “İttihatçı” geleneğin bizzat vücut bulmuş hali gibi. Bazen Baas, bazen Nakşibendi Ordusu, bazen IŞİD bazen başka bir isim olarak görüyoruz direnişi. Oysa burada eski Irak devletinin ve Arap milliyetçilerinin istihbarati ve askeri faaliyeti var. Direnen ise Araplar. Kullanılan isimler önemsiz hatta kasıtlı olarak bunlar kalkan olarak öne sürülüyor. IŞİD markası sayesinde Irak direnişi binlerce Batılı, Avrupalı fanatiği bile saflarında kullandı. Nihayetinde Musul ve Kerkük sözde Kürdistan işgalinden kurtuldu. Kim ne derse desin bu askeri bir başarıdır.

Bu yüzden “Zerkawi öldü, dünya artık daha güvenli”, “Ladin öldü dünya artık daha güvenli”, “Bağdadi öldü dünya artık daha güvenli” masallarını daha çok duyarız. Birileri ölür veya ölmez ama Arap direnişi bitmez. Türkler bunlara devlet verene veya kendi devleti içine alana kadar da bu savaşlar devam eder.

ABD, AB ve Rusya da bir gün belasını tam bulur, def olur o zaman dünya gerçekten de daha güvenli olur.

Son bir not: Trump Bağdadi operasyonu için Türkiye, Suriye, Rusya, Irak ve Suriyeli Kürtlere teşekkür etmiş.

Sabahtan beri PKK’lılar hoplayıp zıplıyor. “Bağdadi’yi biz yakalattık, istihbaratı biz verdik” diye.

AKP’liler de hoplayıp zıplıyor: “Hayır algı yapmayın biz yakalattık, uçaklar helikopterler İncirlik’ten kalktı. İstihbaratı biz verdik.”

İşte AKP ve PKK “kavga”sının özeti. Kim daha iyi uşak?

Bu arada unutmadan tekrarlayayım: İNCİRLİK KAPATILSIN!

Kaynak: Facebook/AliOzsoy

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: