EVO MORALES BİNLERCE İNSANIN CANINI KURTARDI – CARLOS (Salim MUHAMMED)

EVO MORALES BİNLERCE İNSANIN CANINI KURTARDI – CARLOS (Salim MUHAMMED)

Bu hafta Bolivya’nın eski devlet Başkanı EvoMoreles hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Görevi terk etmesinin ardındanbir çok insan onun geri dönmesini arzu etti. Çünkü Morales Bolivya’nıngüçlenmesi gibi bir çok doğru şey yaptı. Eğer devlet başkanı olarak devametseydi muhtemelen onu öldüreceklerdi. Nitekim bir darbe teşebbüsündebulunuldu, o ülkesini kurtarmaya çalıştı ve nispeten başarılı da oldu. Enazından hâlâ hayatta ve ülkesini terk etmek zorunda kalsa da Meksika’da özgür.Geçtiğimiz gün tedavi maksadıyla Küba’ya gitti.

Bolivya’da, kongrede bir değişiklik olmadı, aynı kongre vazifesine devamediyor. Kirli ve hain bir kadın ise başkanlığı ele geçirdi. Bolivya’nın yenidevlet başkanı olan bu Evanjelik kadın Brezilya’daki Bolsonaro’ya yakın birisi.Her yerde Amerikan ajanları iktidara getiriliyor. Jeanine Anez, kendi devletbaşkanına ihanet ederek kendisinin yeni devlet başkanı olduğunu ilan etti.Fakat kongre yoluna devam ediyor ve kongrenin çoğunluğu Evo Moralesdestekçilerinden müteşekkil. Morales, son derece akıllı bir politik hamle ilemevzunun neticelenmesine müsaade etmeden bu şartları oluşturdu. Doğru adımlarlabinlerce insanın hayatını kurtardı. Böylece içerisinde hainlerin bulunduğu ordumaksadına ulaşamayacak. Beyaz yahut beyazlar denilen resmî görevliler ülkeyikontrol edecek. Buna mukabil Morales’in ülkeyi terk etmesinin yanlış bir adımolduğunu düşünmüyorum; çünkü kongre aynı şekilde çalışmaya devam ediyor. Bolivyahalkı tarafından seçilen millî meclis… Venezüella’ya değil de Meksika’yagitmesi de son derece doğruydu. Küba’ya da uzak değil. Meksika devlet başkanıyasal ve seçimlerle iktidara gelmiş bir devlet başkanı. Doğru tarafta durmaya;fakat ekonomik sebeplerle ABD ile ilişkilerini de iyi tutmaya çalışan birisi.Küba’ya yakın olduğundan tedavi olmak için Küba’ya gitti, sağlığının ne durumdaolduğunu bilmiyorum; fakat tedavi olduğu heyet kendine Bolivya’da bakan doktorheyeti.

Bolivya’da ne olduğunu tam olarak bilemiyorum. Umuyorum bir iç savaş yaşanmaz;çünkü böyle bir ihtimalde binlerce yerli hayatını kaybedecektir. Şu an iktidarıele geçiren hükümetin ise iktidarda kalamayacağı aşikâr. Neticede Bolivya’dabir seçim yapılacak ve seçimlere girebildiği takdirde Evo Morales kazanacaktır.Ülkenin çoğunluğu hâlâ onu destekliyor.

Öte yandan enteresan şeyler de oluyor. Kübalı doktorları Bolivya’dan sınır dışıediyorlar. Bunun hakkında daha önce konuşmuştum, Kübalı doktorlar ellerindengeldiğince herkese yardımcı oluyorlar. Ücretsiz sağlık hizmetleri ve ilaç teminediyorlar. Dolayısıyla bu insanları menfi yönde etkileyecek bir adım. Kübalıdoktorlar en ücra köşelere kadar gidiyordu, Bolivyalı doktorlar bu konudayeterli değil.
ABD tarihinin şu ana kadarki en iyi devlet başkanı olan Trump, kendisiHıristiyan olmasına rağmen kızını bir Yahudi ile evlendirdi. Kızı Yahudi oldu.Üstelik damadı bir Siyonist ajanı. Bir Hıristiyan nasıl Yahudi olabilir? GerçekMusevîlere bir şey söylemiyorum; fakat Siyonist Yahudiler Musevî değil. Onlaröldürmek için yaşıyorlar. Musa Aleyhisselâm’ın yolundan gittiklerini veYehova’ya inandıklarını söylemelerine rağmen Yaratıcıya isyan ediyorlar. Bizise onlara karşı direnişe devam ediyor ve zaferin bizim olacağını biliyoruz.Yaşananlar bunu gösteriyor. Daha evvel de bahsetmiştim, Türkiye’deki Yahudileriiyi bildiğimi düşünüyorum. Türkiye’deki Yahudiler Siyonist değiller. Türkiye’yiseviyorlar. Bunlar Seferad orijinli Yahudiler.

Bu mücadelenin neticesinin nasıl olacağını bilemiyoruz. Ümid ediyorum,yeterince yaşar ve görürüz. FHKC’nin 1969’da deklare ettiği gibi, Filistin’deuygun bir devlet kurulduğunu görürüz. Müslümanların, Hıristiyanların veYahudilerin birlikte yaşayabildiği bir Filistin devleti… Neden olmasın?Nehirden denize, Ürdün’den Akdeniz’e uzanan bir Filistin devleti…

Bolivya’dan ve Filistin’den bahsettik, Meksika ve Venezüella’nın bahsi geçti.Hepsinin müşterek noktası, çektikleri sıkıntılarda hainlerin büyük pay sahibiolması ve yönetimlerin büyük hatalar yapması. Mesela ben Venezüella’dakihainler sebebiyle hâlâ Fransa’da cezaevindeyim. Para için ihanet eden ve ülkeyiharabeye çeviren insanlar… Fakat buna mukabil iyi ve kaliteli insanlar davar.

Türkiye’ye gelirsek; ideolojik olarak bir çok farklılığımız olsa da, gerçek birMüslüman olduğunu bildiğim Başkan Erdoğan ile aynı safta bulunuyoruz ve kendisiTürkiye’yi yeniden bağımsızlığına kavuşturmak için mücadele ediyor. Ümidediyorum, bir kazaya kurban gitmezse -öldürülmezse- bu mücadelenin neticesindeTürkiye bağımsızlığını kazanacak. Yeniden büyük ve güçlü bir devlet inşaedecek. Bu yolda en önemli adım ise Türkler ile Kürtler arasında problememüsaade etmemek; çünkü bu ancak emperyalistlerin işine yarar.

Erdoğan’ın tüm politikalarını desteklemiyorum; fakat “La ilahe illallahMuhammeden Resûlullah” diyen bir Müslüman olarak onun yanlışlarını düzeltmesinive zafer kazanmasını ümid ediyorum. Sınırlarını yabancı askerlerden temizlemişbağımsız bir Türkiye’ye, dış baskılardan kurtulmuş tam bağımsız birVenezüella’ya erişeceğiz. Uzun bir mücadele hayatının ardından özgür birşekilde Venezüella’ya dönmeyi ümid ediyorum. Elbette bu olursa, Türkiye’dekigönüldaşlarımın da bunda katkısı büyük olacak. Emperyalizme ve Siyonizm’e karşıverilen mücadelede önemli şahsiyetlerden biriyim. Kumandan Mirzabeyoğlu gibi…Allah ona rahmet eylesin. Kendisi hiç bir baskıya boyun eğmedi ve mücadelesinihayatı boyunca sürdürdü. Ben de onun gibi düşmanlarımızdan korkmuyorum.

Zafer bizim olacak!
Allahü Ekber!
 
07.12.2019

Görüşen: Av. Güven YILMAZ
Tercüme: Faruk Hanedar

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: