ÜLKE GÜNDEMİNE BAK: BAĞCILAR’DA SAPIK AYAKLANMASI, ANKARA’DA TECAVÜZ, İNTİHAR ve CİNAYET

İstanbul Bağcılar‘da 9 yaşındaki kızın yabancı uyruklu bir kişinin tacizine uğradığı iddiası mahalleliyi ayağa kaldırdı. Mahalleli yabancı uyrukluların kaldığı evi bastı. Evdeki 3 kişi kaçarken, ele geçirilen bir kişi polise teslim edildi.

Bağcılar Kemalpaşa Mahallesi’nde bir apartmanın bodrum katında yaşayan 4 yabancı uyrukludan birisi bakkaldan eve dönen 9 yaşındaki E. B. isimli kızı taciz etti. Kız çocuğunun arkasından apartmana girerek takip etmeye devam edince E. B. yengesinin yanına giderek taciz edildiğini söyledi. Yenge Gülnaz B., yabancı uyrukluların kaldığı bodrum katına giderek tacizi kimin yaptığı sordu. Gülnaz B.’nin bağırmaları üzerine mahalleli sokağa döküldü.

Bu sırada evde bulunan 4 yabancı uyrukludan 3’ü binanın arkasından kaçtı. Ele geçirilen zanlı, olay yerine gelen polis ekiplerince zırhlı araca alındı. Yabancı uyruklu kişi polis merkezine götürülürken, mahallelinin zanlıyı cezalandırmak istemesi karşısında polis zanlıyı korumaya aldı.

Taciz edildiği iddia edilen küçük çocuğun yengesi Gülnaz B. yaşananları anlatarak, “Çocuk bakkaldan geldi yukarıya. ‘Yenge sana bir şey söyleyeceğim’ dedi. ‘Ne oldu’ dedim, ‘beni elle taciz etti, binanın içine girdi arkamdan geldi’ dedi. Aşağı indim cama vurdum. Çocuk beyaz giydiğini tarif etmişti. İçeride 4 kişilerdi. Türkçe bilene söyledim, ‘beyaz kıyafetli kim’ dedim. Çıkarmadılar dışarı, o anda üstünü değiştirmeye çalıştılar. Sesime mahalleli toplandı.” dedi.

9 yaşındaki E. B.’nin kuzeni olan Elif Ş. de, “Kim bilir binlerce çocuğa taciz edildi ama o çocuklar sessiz kaldı. Bizim çocuğumuz akıllıydı geldi söyledi. Kimse susmasın” diye konuştu.

GENÇ KIZ İNTİHAR ETTİ

Ankara’da 2 erkeğin cinsel saldırısına maruz kaldığı şikayetinde bulunan, şikayeti sonrası zanlılardan biri aranırken, gözaltına alınan diğer zanlının serbest kalması üzerine Eda Nur Kaplan, 7 Ağustos günü intihar etti.

İntihardan önce annesine cep telefonuyla attığı mesajda Eda Nur’un, “Anne küçük kızın bazı şeylere dayanamıyor artık, kızını çok harcadılar. Kimseye bir şeyini anlatamadı, hep içine attı, ama o da çok birikti. Dayanamıyor artık, hiçbir şeylerin güzel olacağına inancı kaldı. Her gün canı acıyacağına 1 gün acısın deyip gidiyorum hakkını helal et. Ömer’i ablamın Aleyna’yı Almanya’yı çok seviyorum. Unutmayın benim hakkımı yerde bırakmayın lütfen ben katlanamıyorum, dimdik duramıyorum. Siz durun ama. Neyse hepinizi çok seviyorum, iyi bakın kendinize ben yapamadım ama siz hep güzel günler için yaşatın” dediği öğrenildi.

PEZEVENKLERİ KORUYAN GÖREVLİLER

Daha önce Aleyna Çakır adlı kadını öldürmekten suçlanıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun adlı şahıs, en son birlikte olduğu Esra Hankulu adlı kadının da ölmesi üzerine gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Ümitcan’ın gözaltına alınması üzerine, sosyal medyada kardeşine yönelik suçlayıcı paylaşımlardan rahatsız olan ağabeyi Erol Uygun, bu paylaşımları yapanların devlete güvenmemesi gerektiğini, bunları cezalandıracağını belirtip, “sizin devletiniz benim yumruğum kadar etmez” diyerek tehditler savurmuştu. Erol Uygun da önce gözaltına alındı fakat sonra serbest bırakıldı.

Sedat Peker son yaptığı paylaşımlarda Ümitcan Uygun’un devlet içindeki görevlilerce korunduğunu ifade etmişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: