“HÜR İRADE”YE BOYUN EĞDİREMEDİLER

Ayhan SÖNMEZ

“Beyin Kontrolü” deyince, çoğu zaman, “beyinde ne var, ne yok” şeklinde bir hafıza çözümü yapıldığı sanılıyor; oysa işin daha da önemli tarafı, zihnin yönlendirilmesine dairdir. Bende uygulanan şekliyle bu operasyonun Amerikan istihbarat örgütleriyle alâkası nedir bilemem ve ucuz tarafından CIA’ya bağlayacak değilim; bununla beraber, davam ve mânâm da göz önünde tutulmak üzere söyleyebilirim ki, beni tüketmek veya amaçları doğrultusunda kullanmak isteyenlerin Amerikan mahreçli “Yeni Dünya Düzeni” münadîliği içinde bulunmaları bu mevzuda dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.(Telegram, sh: 53, Şehid Kumandan Salih Mirzabeyoğlu)

Suçu büyük. Şeytanî Yeni Dünya Düzeni’ne uyarlı rejim ve iktidarın maskesini indirdi. Tabiri caizse onları itin şeyine soktu soktu çıkardı. İçlerinin ne kadar kof ve sahte olduğunu gösterdi. Hiç bir zorunluluğu yoktu belki, bu kahramanca hamle için… Güzel, konformist, zengin, zevk ve sefa içinde, el üstünde tutulun bir hayatı yaşayabilirdi; yaşamadı.

Ondan sonra yaşadığı süreç onun yok edilmesi üzerine değil, bitmek bilmeyen acılar çekmesi üzerine kurgulanır. “Sen bizi nasıl olur da aşağıların aşağısı ile aynı seviyeye indirirsin? Sen nasıl olur da bizi biz yapan evimizi, rahmimizi, zirvelerde dumanlar içinde yaşadığımız kutsal makamımızı alt üst eder, aşağıdakilere vehmettirdiklerimizi yüzümüze çarparsın?”

Putlarla alay eden, onları aşağılayan, aptala çeviren, ellerinde saklı tuttuklarını alan, rejimlerini alt üst eden, hatta tek suçu onları kıskandırmak, haset etmelerine sebep olmak olan, yok edilmez, bitmeyen cezalara gark edilir.

Suçu maskelerini indirmekten ibaret değildi, daha büyüktü. Suçu hiç bir zorunluluğu yokken bunu tercih etmiş olmasıdır! Hür iradesiyle!.. Hiçbir ihtiyacı yokken, boyun eğip susmuş olsa, muadilleri-rakipleri ne kadar kıvranırsa kıvransın altın çocuk muamelesi görecekken o bizzat “ADALET”in, ilâhlarından ve devlet gücünden daha yüce olduğunu görmüş ve mümkün olabileceğini göstermiştir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: