“TOPLUMA SAYGI DUYMAK, BİRBİRİMİZİ ALDATMAMAK, YALAN SÖYLEMEMEK GEREK!”

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlayan askerî operasyonu süresince medyada da bir çok haber yer aldı.

Batı cenahı manipülasyon ve yalanlara oldukça sık ve sistematik şekilde başvururken, Rusya tarafından yapılan açıklamalar genellikle doğruları yansıtmaktaydı.

Rusya’nın son günlerde Ukrayna karşısında askerî olarak bazı mevzilerde geri çekilmek zorunda kalması üzerine, Rus tarafından yapılan açıklamalar hususunda ilk ciddî eleştiri de geldi.

Rusya eski Savunma Bakan Yardımcısı ve Duma Savunma Komitesi Başkanı Korgeneral Andrey Kartapolov, Sadece Rusya için değil, herkes ve her yönetim için ders niteliğinde olması gereken bir açıklama yaptı.:

“Toplumdaki en önemli talep, mevcut problemleri çözmek gereği; problemler var. Bunu insanlar da görüyorlar. Savunma Bakanlığı her zaman yetersizlik ve problemlere hızlı cevap vermiştir. Ama halk bugün bu cevabı görmüyor. Eğer Savunma Bakanlığı’nın brifinglerini dikkatle dinlerseniz, Davıdov Brod’un terk edildiğini öğrenmeniz imkânsız gibi. Terk edildi mi? Evet. Düşman ise bunu açıkça yazıyor. Bize neden söylenmiyor? Neden 1941’de söyleniyordu da şimdi söylenmiyor? Bu doğru değil, topluma saygı duymak gerek. Savaşta yalan söylenemez, bu olabilecek en korkunç şeydir, birbirimize daima doğruyu söylemeliyiz. Bu durumda karar almak için zaman kalır. Bu doğru söylenmediği takdirde ise kararlar zamanında alınamayabilir.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: