AKP, TB2’LERİ AFRİKA’YA, MÜSLÜMAN KATLİAMINDA KULLANILMAK ÜZERE SATIYOR

Alâaddin Bâki AYTEMİZ

AKP, insansız hava araçları ile övünüyor. Teknolojik olarak bu araçları yapabilmek belki övünülecek bir şeydir.

Ama teknoloji sadece teknoloji demek değildir.

Teknolojiyi doğru kullanmak, yapmaktan daha önemlidir.

Yoksa teknolojiyi yapan, yaptığına mahkûm olur.

İnsansız hava araçlarını yapıyor olabilmek teknolojik açıdan belki övünülecek bir şeydir ama gerisi felâket.

Zira bu araçlar, ekseriyetle Haçlı düşmana karşı değil, daha çok müslümanlara karşı kullanılmakta.

Afrika’da, Haçlı Amerika Batı işbirlikçisi rejimlere karşı bağımsızlık savaşı veren mücahidlere karşı kullanılmak üzere Haçlı işbirlikçilerine satıyoruz bu cihazları. Evet, Haçlı işbirlikçisi rejimler, bizim sattığımız bu cihazlarla mücahidleri katletmeye devam ediyor. Bu sayede Haçlı Amerika ve Siyonist İsrail de bize müteşekkir durumdalar.

Tabi bu cihazları müslümanları katletmek üzere işbirlikçi rejimlere satan AKP değil de bir başka iktidar olsaydı, bu ak trol dediğimiz haysiyetsiz, şerefsiz, ahlâksız tayfa, o iktidarın ne Allahsızlığını koyardı ne dindizliğini ne de Amerikan işbirlikçiliğini. Ama, müslümanları katleden silahları satan Akp olunca, müslümanların katledildiği görünmüyor da ürettiğimiz teknoloji ile övünüyor hâle geliyoruz, getiriliyoruz.

Ne güzel değil mi, öyle güzel teknoloji üretiyoruz ki, kardeşlerimizi bu teknoloji ile öldürüyorlar. Biz de ürettiğimiz teknoloji sayesinde para kazanıp karnımızı doyurmuş oluyoruz.

Zalimlere yardım edenlerin de zalimler gibi cehennemi boylayacağını duyan terzi, İmam-ı Azam’a gidip, “Ben zalim padişahın terzisiyim, dolayısıyla zalimlere yardım edenlerden sayılır mıyım?” diye sorunca, İmam-ı Azam, “Yok!” demiş önce. Bunu duyan terzi, “Yırttık!” diye düşünürken, Ebu Hanife devam etmiş, “Sana ip satan tüccar var ya, işte zalimlere yardım eden odur, sen zalimin ta kendisisin!” buyurmuş.

Ellerinde müslüman kanı olan bu münafık ve mürtedlerden Allah bizleri beri kılsın…

Biz, “Zalim olmaktansa, mazlum olmayı tercih ederim!” diye haykıran davasının tavizsiz kahramanı Kumandan Mirzabeyoğlu’nun bağlıları, biatlileriyiz!

Başka yere kafa ve gönül nisbetimiz yoktur.

İslâm adına İslâma, müslümanlara kıyanlar, hainler dün olduğu gibi bu gün de hedefimizdir.

Muntakim olan Allah, tüm mazlumların intikamını almayı bizlere nasip eylesin!

*

Mepa News’in ilgili haberi şöyle:

Afrika’da şimdiye dek 11 ülkenin Baykar Teknoloji yapımı Bayraktar TB2’leri envanterine kattığı bildiriliyor.

Bu ülkeler TB2 silahlı insansız hava araçlarını çoğunlukla topraklarındaki silahlı gruplara karşı saldırı ve gözlem amacıyla kullanıyor.

TB2’lerin kullanılmasında bazı ülkelerin doğrudan ya da dolaylı olarak Türk operatörlerden yardım aldığı da biliniyor.

Libya

Afrika’da TB2’lerin en aktif olduğu ülke Libya’ydı. Libya’da Trablus merkezli yönetime askeri destek sağlayan Türkiye, ülkeye çok sayıda TB2 gönderdi. Ancak bu TB2’lerin Türk operatörler tarafından kullanıldığı, doğrudan Trablus yönetiminin envanterine girmediği düşünülüyor. TB2’ler Libya’da Halife Hafter komutasındaki güçlere karşı kullanılıyor.

Fas

Fas da TB2’leri envanterine katan ülkelerden. Batı Sahra’da Polisario Cephesi’ne karşı aktif bir çatışma içerisinde olan Fas yönetiminin, TB2’leri bu gruba karşı ve genel gözlem amacıyla kullandığı ifade ediliyor.

Mali

TB2’leri teslim alan son Afrika ülkesi olan Mali, insansız hava araçlarını kullanarak cihat yanlısı grupların sürekli artan etkinliğini kısıtlamak istiyor. Rusya destekli cunta yönetimi, TB2’ler, ülkenin orta ve kuzey kesimini domine eden El Kaide’nin Batı Afrika kolu Cemaat Nusret el İslam vel Müslimin’e (CNİM) karşı kullanacak.

Burkina Faso

Burkina Faso cuntası da TB2’leri kullanan bir diğer Batı Afrika ülkesi. Bu ülkede de TB2’ler cihat yanlısı grupların etkinliğini kırmak amacıyla kullanılıyor. Ana hedef El Kaide’nin Batı Afrika kolu CNİM.

Togo

Togo, Burkina Faso üzerinden cihat yanlısı yayılma ile karşı karşıya kalan ülkelerden biri. Bu kapsamda TB2’leri kullanmaya başlayan ülkenin hedefinde de CNİM bulunuyor.

Nijer

TB2’nin kullanıcıları arasında yer alan Nijer, silahlı insansız hava araçlarını IŞİD’in Batı Afrika ve Büyük Sahra kollarının yanı sıra, El Kaide’nin Batı Afrika yapılanması CNİM’e karşı da kullanıyor.

Nijerya

Bir diğer TB2 kullanıcısı Nijerya, ülkenin kuzeyindeki şiddet ortamını bu insansız hava araçlarıyla kontrol altına almayı hedefliyor. Nijerya’nın TB2’leri silahlı suç gruplarına, IŞİD’in Batı Afrika koluna, Boko Haram’a ve El Kaide bağlantılı Ensaru’ya karşı kullandığı ifade ediliyor.

Ruanda

Doğu Afrikalı TB2 kullanıcıları arasında yer alan Ruanda, bu insansız hava araçlarını Mozambik’te IŞİD’e karşı yürüttüğü misyonda kullanacağını ifade ediyor.

Somali

TB2’lerin yoğun olarak kullanıldığı bir diğer ülke Somali. ABD ve Türkiye başta olmak üzere Batılı ülkelerce desteklenen Mogadişu yönetimi, TB2’leri El Kaide’nin Doğu Afrika kolu Eş Şebab’a karşı istihbari ve saldırı amaçlı kullanıyor.

Etiyopya

Yaklaşık 2 yıldır iç savaşın yaşandığı Etiyopya’a merkezi hükümet TB2’leri ülkenin kuzeyindeki ayrılıkçı Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (THKC) adlı gruba karşı kullanıyor. Etiyopya’nın ayrıca Somali’de de TB2’leri Eş Şebab’a karşı kullandığına dair doğrulanmamış raporlar mevcut.

Cibuti

Bir diğer Afrikalı TB2 kullanıcısı olan Cibuti’nin insansız hava aracını hangi alanda kullandığına dair doğrulanmış raporlar bulunmuyor. Cibuti’nin TB2’leri gözlem amacının yanı sıra “terör örgütlerine karşı” kullanacağı ifade ediliyor. Cibuti Somali’de asker bulundurduğundan, TB2’leri Eş Şebab’a karşı kullanıyor olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d