ABD, ZELENSKİ ELİYLE AB’Yİ YOK ETMEK İSTİYOR

Fransa’da muhalefetteki Vatanseverler Partisi’nin lideri, eski Avrupa Parlamentosu milletvekili Florian Philippot, Ukrayna’nın AB üyeliğinin Amerikan çıkarlarına hizmet ettiğini, Washington’un Zelenskiy’nin yardımıyla AB’yi yok etmek istediğini belirtti.

Fransız Patriot hareketi lideri Florian Philippot, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in Ukrayna’nın neden Avrupa Birliği’nin bir parçası olmasını istediğini açıkladı.

Philippot, “Ukrayna’nın AB üyeliği Amerikan çıkarlarına hizmet ediyor. Zelenskiy ve Ursula bunu bu yüzden istiyor. Bu, Rusya ile olan ihtilaftaki yangını körükleyecek ve yolsuzluklar sonucu çürümüş yoksul yeni bir üye ile uğraşmak zorunda kalacak Avrupa ülkelerini zayıflatacak!” ifadelerini kullandı

Daha önce, Batılı ülkelerin Ukrayna’ya yaptığı askeri yardımın ihtilafın uzamasına neden olduğunu dile getiren Philippot, Avrupa Birliği tarafından Rusya’ya uygulanan yaptırımların kaldırılması çağrısında bulunarak, Brüksel’in enerji alanındaki kararlarını çılgınca ve kısıtlayıcı önlemleri ise aptalca olarak nitelendirmişti

Batı medyasının da Rus ekonomisinin dayanıklılığını ve Batı yaptırımlarının acizliğini kabul etmek zorunda kaldığını belirteb Philippot, “Haber kanalları bile ‘Rus ekonomik mucizesinden’ bahsetmek zorunda kalıyor. Rusya’ya karşı aptalca ve çılgınca yaptırımlara devam etmek, Fransa’yı kasten yok etmek demek! Kuşkusuz Batı’nın asıl amacı da bu” ifadesini kullandı.

Paylaşımına La Chaîne Info televizyonunun ekran görüntüsünü ekleyen siyesetçi, altına da, “Rus ekonomik mucizesi nasıl açıklanır?” diye yazdı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: