AÇIKİSTİHBARAT’TAN KAYDA DEĞER BİR DEĞERLENDİRME / İKTİBAS

Behiç Gürcihan ve Fatma Sibel Yüksek’in güdücüsü olduğu Açıkistihbarat’ın Twitter hesabından, yaşadığımız âfet üzerine doğruya yakın bir şekilde yaptığı değerlendirmeyi kıymetli alakalarınıza sunuyoruz.

ADIMLAR

AÇIKİSTİHBARAT:

Küçük kıyameti andıran büyük afetler sadece yeri değil; ZAMANI KIRAR. Toplumun deprem öncesi dönemle ilgili zaman akışının bütünlüğü kaybolur ve bu büyük travma ZAMANI sıfırlar. O yüzden hiç bir şey eskisi gibi olmayacak; çünkü ESKİ artık manen butlan.

Hepimiz geçmişin anlamsızlaştığı ve geleceğin belirsizleştiği bir ZAMAN boşluğunda asılı duruyoruz şu anda. Gelecekte korktuğumuz bir başka büyük afet ve taze yaşadığımız afet arasında sıkıştık. O yüzden anlamsızca , deli gibi çırpınıyoruz. Bu toplumsal travma, önümüzdeki dönem siyasetinin temel belirleyicisi. Bu toplumsal travmayı anlamadığınız sürece ; ESKİ’nin parametreleri ile siyaset yaptığınız sürece; size boş gözlerle bakan bir kitle göreceksiniz. Enkazda ezilmiş kızının elini tutarak bekleyen babayız artık biz.

Kimin 428 milyarı çaldığı , kimin Türkiye’yi kıskandığı umurumuzda değil.

Tabanı farkında; kudretli zannettikleri adamın onlara günlerce çadır yetiştiremediğinin. Tabanı farkında; “Hatay’dan dönünce SPK’nın kapısına dayanacağım” diyen çapsızın onlara deva olmayacağının.

Tabanı farkında “seçimi Mayıs’a yetiştiremezler, Haziran’da olur” diyenin iktidardan başka kaygısı olmadığının… Bütün bu iktidar sevdalıların karşısında, enkazın altında kızının elini tutan baba kadar boş gözlerle bakıyoruz bu harislere…

99 Depremi sonrasında Devlet Millet ilişkisi kırılmıştı. o depremin onlarca katı boyutundaki bu küçük kıyamet sonrasında Geçmiş – Gelecek ilişkisi kırıldı ve bu kırılmaların en büyüğü. O yüzden Zaman hala normal akıyormuş gibi davrananlar tarihin çöplüğüne gidecek.

Hala birbiri ile didişmeye ve sanki birini diğerine seçmek gibi bir derdimiz kaldığını zannetmeye devam eden @rterdogan @kilicdarogluk @meral_aksener @dbdevletbahceli @T_Karamollaoglu gibi liderlere duyurulur.

Sizden artık tek bir beklentimiz var…

Bugüne kadar devletin işleyişini bilen yaşlılar olarak bir “Divan-ı İnşa” ittifakı ile sadece ve sadece bu çok boyutlu enkazın kaldırılmasına liderlik edin. Sonra çekilin köşelerinize ve bu enkazın altından filizlenecek yeni siyasete ve yeni yüzlerine yol verin.

Kaynak: https://twitter.com/acikistihbarat

.

İLGİLİ İÇERİK:

ALİ OSMAN ZOR: “BÜYÜK BİR MECLİS LÂZIM!” – Adımlar Dergisi (adimlardergisi.com)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: