ERDOĞAN BÜYÜK İHTİMALLE KAYBEDECEK

ÇAKAL CARLOS (Salim Muhammed – Ilich Ramirez Sanchez)

Suriye’nin kuzeyinde ve özellikle Türkiye’nin güneyinde yaşanan trajedi hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Milyonlarca insan felâketten etkilendi. Umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan işleri daha iyi bir şekilde düzenleyebilir. Mesele şu ki, orada birçok Kürt yaşıyor ve hükümetin yeniden seçilebilmesi için onların oyları önemli. Bu seçim sonucunu etkileyebilir, bunu çok yakında göreceğiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimleri kaybedebilir, ümid ediyorum kaybetmez. Vaziyetin daha iyi hâle gelmesi için Allah’a dua edelim.

Venezüella hakkında da konuşmak istiyorum. Ben 28 yıldır buradayım, hapishanedeyim. Tek bir tanık olmadan yedi kez yasadışı olarak mahkûm edildim. Aleyhimde işleyen bir süreç var. CIA benimle görüşmeyi ve onlar için çalışmamı istiyor. Eğer düşman için savaşmayı kabul edersem hapisten çıkacağım. Bu isteği asla kabul etmeyeceğim. Ben eski bir komünistim ama kilise yozlaşmış insanlar tarafından manipüle edildiği için binlerce Ortodoks rahibi idam eden Stalin yoldaş gibi Allah’a inanıyorum. Müslümanlar arasında da yozlaşmış insanlar her yere sızabilir ve her şeyi kontrol edebilir. En çok müntesibi olan din Katolik dinidir. Arjantin kökenli mevcut papa, kiliseyi yozlaşmış insanlardan temizlemeye çalışıyor. Umarım başarılı olur; bu Katolik Kilisesi için önemli. Ben Katolik bir ülkeden geliyorum. Müslüman ülkeler ve İslâmî hükümetler olarak adlandırılan Müslümanların çoğu da yozlaşmış durumda. Fas’tan Mısır sınırına kadar her şey karmakarışık. Ne olacağını bilmiyoruz ama Allah’a inanıyoruz. İyi insanların hayatta kalacağını düşünüyorum.

Ben eski bir komünistim. Komünist Birliği’ne 14 yaşındayken girdim. 16 yaşındayken Caracas’ın merkezindeki Genç Komünistler Birliği’nin sorumlusuydum. Bir iç savaş vardı. Venezüella Komünist Partisi, Küba da dahil olmak üzere Lâtin Amerika’nın tüm ülkelerindeki tek bağımsız komünist partiydi. Fidel Castro’dan önce Küba’nın tüm komünist liderleri KGB için çalışıyordu. Ben KGB’ye karşı değilim ama onlar yüzünden hapisteyim. Bunu ben uydurmuyorum; bu bir gerçek. KGB bana kapıları kapattı ve sonunda Sudan’daki hainler beni 50 milyon dolara sattı. Bu bir savaş. Beni 50 milyon dolara sattılar ve bundan gurur duymuyorum ama ortada apaçık bir gerçek var. Sudan Devlet Başkanı şu anda hapiste, evinde 50’si benden, 50’si Usame bin Ladin’den olmak üzere 100 milyon dolardan fazla para ele geçirildi. Suudîler Usame’yi tutuklamak istemedi. CIA’in emriyle Beşir’e parayı ödediler; ama Beşir Usame’yi yakalayamadı. O Afganistan’a gitti ve sonunda Pakistan’da ABD’nin istihbarat güçleri tarafından öldürüldü.

Benim ailem saygın bir ailedir. Ailemden üç Venezüella Devlet Başkanı çıktı. İki küçük kardeşim Vladimir ve Lenin’in doktoraları var, onlar mühendisti ve şimdi emekli oldular. Ama Lenin hâlâ bazı işler yapıyor ve Vladimir de ikinci doktorasını aldı. Bu dünyada ihanete uğramış durumdayız.

Türkiye’de seçimler olacak, umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan kaybetmez ama büyük ihtimalle kaybedecek. Çünkü onların da çok hataları oldu. Batılı ülkeler ve CIA gibi kuruluşlar onlara ve yerli Türk yurtsever soluna karşı. Depremden dolayı Türkiye’nin güneyinde binlerce insan öldü ve bunların çoğu Kürt’tü.

Ben çok uzun süredir cezaevindeyim. Benden daha uzun süre cezaevinde kalan sadece bir siyasî mahkûm var. O da hâlâ Fransa’da bir siyasî tutsak. Hakkında hiçbir delil yok; ama hapiste tutuyorlar. Sadece ajan olarak çalışmasını istiyorlar. Kendisi Lübnanlı bir sosyalist ve Marunî. Bu çok garip, kendisi tarafından işlenmemiş bir suç yüzünden hâlâ hapiste. Onun durumu da tıpkı benimki gibi. Venezüella’ya geri dönmek ve Chavista hükümetine Venezüella’da işleri daha iyi hâle getirmesi için yardım etmek istiyorum. Venezüella Komünist Partisi devrimi destekliyor ve devrimci bir hükümet var. Ancak içlerinde karşı-devrimci insanlar var. Bunlar Lambertist ve Troçkist. Lambertistler ABD için çalışıyorlar. Fransa’daki Lambertist grupların militanlarının çoğu düşman ajanı değil; ama kökenleri bu.

Her neyse, ne olacağını bilmiyoruz ama Allah’a güveniyoruz. Allah bu pisliği temizleyecektir. Umarım Cumhurbaşkanı Erdoğan devam edebilir, işleri daha iyi düzenler.

Allahü Ekber!

04.03.2023

Görüşen: Av. Güven YILMAZ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: