MEHMET ŞİMŞEK AKP’YE DÖNECEKMİŞ…

Ahmet ÖLÇÜLÜ

Reuters, AKP’nin seçim beyannamesini hazırlayan bazı isimlerle yaptığı görüşmeyi haberleştirdi. Buna göre, Erdoğan seçim kazanırsa ekonomiyi Mehmet Şimşek’e teslim etmeyi plânlarken, AKP de ilk yıllarındaki ekonomi ilkelerine ve serbest piyasa ekonomisi politikalarına geri dönecek.

Böylece Erdoğan’ın, “Ben ekonomistim!” diyerek son dönemlerde uyguladığı düşük faiz ve düşük dolar kuru politikaları çöpe atılacak.

Gerçekleşir gerçekleşmez bilemeyiz ama bu haberin yapılabiliyor olması bile bir şey.

Emperyalizmin müsaade ettiği, zincirleri gevşettiği kadar anti emperyalizmcilik oynayanlar, artık efendilerinden gelen emir ve direktiflerle bu oyuna son vermek zorunda kalıyorlar. Hem seçimlerden sonra -bu Erdoğan’ın son seçimi de olacağı için- artık ahmakları kandırıp oylarına ihtiyaç da kalmayacağından yerli ve millicilik oyununa da son verilebilir.

AKP’nin yeniden fabrika ayarlarına dönme gereksinimi ve bunu yapmak üzere de “İngiliz Mehmet”in adının geçiyor oluşu, emperyalizme verilen bir sadakat beyanından başka ne ki? Bakın son zamanlarda İbrahim Kalın’ın ABD ziyaretinde Amerika’ya verilen “biz de sizdeniz” sözleri, Finlandiya’nın NATO’ya girişine yeşil ışık yakılması -ama İsveç’e şimdilik izin verilmiyor gibi yapılarak güya direniliyor havaları estirilmesi- gibi daha nice teslimiyetçi politikalar almış başını gidiyor.

Tabi olan yine haysiyetsiz, şerefsiz, ahlâksız ak trollere olacak. Yıllarca Kraliçeye sövdüler, şimdi kralın dizinin dibine çökecekler. Her zaman olduğu gibi yediklerini yine hıyara ve muza tevil etmede birbirleriyle yarışacaklar.

Buna İngiliz emperyalizmi derler… Salakları kendisine sövdürüp, karşı duruyoruz zannettirip kendisine hizme ettirmeyi de bilir…

One thought on “MEHMET ŞİMŞEK AKP’YE DÖNECEKMİŞ…

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d