TSK’DA PKK HALAYI

TSK’DA PKK HALAYI

Komando Tugayı’nda çekildiği iddia edilen görüntülerde yaklaşık 50 kadar acemi askerin, resmi üniformalarıyla PKK marşları eşliğinde halay çektiği görülüyor.

Görüntülerin tam olarak nerede çekildiği bilinmese de Kayseri 1. Komando Tugayı olduğu iddia edildi.

‘GARİLLA MARŞI’NI DA SÖYLEYELİM

Odatv.com’un haberine göre, görüntülerin Kayseri Köşk mahallesinin arka tarafında bulunan Kayseri 1. Komando Tugayı’ında çekildiği iddia ediliyor. Görüntü boyunca askerler, PKK’ya övgü dizen marşlar eşliğinde halay çekiyor. Halay çeken askerlerin kendi aralarında Türkçe konuşurken, “Gerilla Marşı’nı da söyleyelim” dedikleri de net bir şekilde duyuluyor.

TSK BİTMİŞ

Söylenecek fazla bir şey yok aslında. Gayesiz ve idealsiz bırakılan bir ordunun olup olacağı bu… Bu ordu etnik bölücülükle mücadele edemeyeceği gibi, hiçbir şeyle mücadele edemez. Kâğıttan kaplan olmuş.

RTE bir keresinde, “İyi ki bu orduyla savaşa girmemişiz!” diyordu. İşte kendi ordusunun hali, bakalım Irak vs meseleleri de kapıda.

Ordu kendi ruhunu kaybetmiş olduğundan her türlü tesire açık hale gelmiş ve ortada nizam ve intizama, ordu disiplinine dair hiçbir şey kalmamış. Orduya -ordumuza- acilen ruhunu iade etmek gerekiyor. Arifesinde olduğumuz dünya çapındaki kıyameti böylesine laçkalaşmış bir ordu ile göğüsleyebileceğimizi düşünen varsa yanılıyor.

Bayrak indirilmesinin ardından çıkan, kışlada PKK marşıyla halayın ne mânâya geldiğini size bırakıyoruz.

 

ADIMLAR HABER – YORUM

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: