Amerikan Savcısı Değil, Türk Savcısı!

Amerikan Savcısı Değil, Türk Savcısı!

amerikan savcısı degil

Dün, İstanbul-Eminönü’nde Esas- Ortak Düşman Amerika askerlerinin kafasına çuval geçiren TGB’li gençler bugün serbest bırakıldı.

NATO tatbikatı dönüşünde 4 gündür İstanbul Sarayburnu’nda bekleyen USS-ROSS adlı ABD’ye yüzen ait Terör Üssündeki coniler, Türk Gençlik Birliği mensuplarının kıskıvrak yakalamalarıyla kafalarına çuval giydirilmiş ve İşçi Partisi Öncü Gençlik İstanbul Başkanı Uğurcan Yardımoğlu ile birlikte 12 Türk Gençlik Birliği mensubu gözaltına alınmıştı.

 

SAVCILAR DA VAR

Tutuklanacakları düşüncesiyle bu gençleri gözaltına alıp Savcının huzuruna götüren polisler, Savcı’nın “niye getirdiniz bu gençleri! İfâde almaya bile gerek yok!” çıkışıyla şok oldular.

Konuyla ilgili OdaTv’ye konuşan Türkiye Gençlik Birliği yöneticisi Erkin Öncan, gerçekleştirdikleri eylemi Ortadoğu halklarına ve şehitlerimize adadıklarını ifâde ederek, gözaltı ve serbest bırakılma süreçlerini şöyle anlattı:

Eylemden sonra yaptığımız basın açıklamasının ardından arkadaşlarımız ifadeye davet edildi. Herhangi bir gözaltı kararı olmadığı söylenmişti. Arkadaşlarımız hakkında gözaltı kararı uyguladılar. Biz gözaltı kararının, ABD’nin ve Türk Dışişleri’nin yaptığı açıklamalar nedeniyle uygulandığını düşünüyoruz. Savcı da ifadeye gerek olmadığını söylemiş ve serbest bırakıldılar” diye konuştu.

AKP hükümetinin Dışişleri Bakanlığı, Türk Gençlik Birliği’nin gerçekleştirdiği bu eylem üzerine “Türk gençliği, bu topraklarda Millî İradeyi temsil eden her davranışı yapmakta tabiî ki serbesttir” şeklinde açıklama yapacağına, Türk Askeri’ne çuval geçiren Bebek Katili Amerikan askerlerini savunan ve bu işgalci güce sahip çıkan şu açıklamayı yaptı:

Basında yer alan haberlerden, İstanbul’u ziyaret eden bazı ABD görevlilerine karşı, barışçıl protesto kisvesi altında, bugün bir saldırı düzenlendiği anlaşılmaktadır. Hoş görülmesi mümkün olmayan bu saygısız eylemi kınıyoruz

“Yabancı Terörist Savaşçı”lara karşı bu millete mensup gençlerin yapılması gerekeni yapmalarını bu şekilde karşılayan bir hükümetin “Milli”liği tartışılır. Barzani’nin Ankara’daki siyasî yapılanması diyebileceğimiz bu oluşumu Ortak Düşman Amerika siyaseti çerçevesinde bütün Millî Kuvvetler bundan sonra dikkatle takip etmeye devam edecektir.

Ortak Esas Düşmanın vatanımızda rahatça cirit atmasının ev sahipliğini üstlenen Dışişlerine benzer birer açıklama da ABD Dışişleri Bakanılığı ve Terör Merkezi Pentagon‘dan geldi.

USS Ross adlı geminin askerlerine yönelik bugünkü saldırıdan derin rahatsızlık duyuyoruz. USS Ross, ABD ile Türkiye arasındaki uzun süreli işbirliği ve dostluğun bir göstergesi olarak İstanbul’u ziyaret ediyor. Barışçıl eylem hakkını desteklerken, bu olay barışçıl protesto çizgisini aşarak şiddete ve tehdide dönüşmüştür. ABD’li yetkililer Türk otoriteleriyle olayı araştırıyor

 

“KILIÇLA GELEN, KILICA HAZIR OLSUN!”

Ortak Esas Düşman Amerika, beraber araştırma yaptıkları işbirlikçilerinden gereğini yapmalarını dilerken, eylemle ilgili, TGB Gençliği’nin fikirde önderi konumunda olanDoğu Perinçek‘ten bir açıklama geldi.

Açıklamasının başında “Arkadaşlarımızı kutluyoruz” diyen İşçi Partisi Genel Başkanı, açıklamanın devamında ABD’li terörist yetkililerden gelen tepkiye atıf yapan şu ifâdeleri kullanması, Adımlar Dergisi’nin yayında olan 2. Sayısı’nın kapağındaki Kılıç figürünü hatırlattı:

ABD Büyükelçisinin çuval eylemi üzerine yayınladığı açıklamada, Türk halkının konukseverliğinden söz ediliyor. Doğrudur. Bizim halkımız elinde gülle gelenleri gülle karşılar. Ama kılıçla gelen, çuvala değil kılıca da hazır olmalıdır.

ABD artık Türkiye’nin üzerine kılıçla geliyor. Hem sınırdan silah gösteriyor, hem de içerden. Bu durumda çuval, tarihsel bir uyarı olmaktadır.

ABD, Suriye’de yenildi. Ayn El Arap’taki piyon savaşında bir kez daha yenildi. Üçüncü bir yenilgi daha istiyorsa, Türkiye bunu başaracak birikime fazlasıyla sahiptir. Türkiye’nin direnci bir başka olur. Bunu herkes bilmektedir kuşkusuz.

ADIMLAR Dergisi Cephesi olarak biz de, Ortak-Esas düşman ABD’yi ve onların işbirlikçilerini reddeden, onların harami saltanatlarına son verme iradesini gösteren bu gençleri serbest bırakan, böylece, işgale ve işgalcilere karşı vatansever inanan bir tavır koyan Savcıyı tebrik ediyoruz.

 

ADIMLAR HABER

tgbbb

tgb1(1)

tgb2(1)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d