HESAPLAŞMANIN EŞİĞİNDE AVRUPA’DA PANİK

HESAPLAŞMANIN EŞİĞİNDE AVRUPA’DA PANİK

İslâm düşmanı Charlie Hebdo ile Yahudi markete (koşer) intikam saldırısı düzenlenmesinin ardından Avrupa benzer saldırılardan korunabilmek için müslümanların evlerine saldırılar düzenliyor.

Bu çerçevede dün başta Almanya, Fransa ve Belçika olmak üzere bir çok Avrupa birliği ülkesinde “operasyon”lar düzenlendi. Almanya’da iki Türk İngiltere’de 1, Fransa’da 12, önceki gün iki müslümanın katledilerek şehid olduğu Belçika’da da 13 kişi gözaltına alındı.

Avrupa’nın içinde bulunduğu panik havasını en iyi yansıtan haberlerden bir diğeri ise Avusturya’dan geldi. IŞİD sempatizanı olduğu gerekçesiyle 14 yaşındaki bir Türk çocuğun yakalandığı (!) Avrupa’nın gündemine yansıyan başlıklardan biriydi. 14 yaşındaki bir Türk karşısında “büyük operasyon” düzenlenmesi, Büyük Hesaplaşmanın eşiğinde olduğunu hisseden Batı’nın korku ve paniğini gösteren en önemli göstergelerden biridir.

Ayrıca Almanya’nın başkenti Berlin’de polis, Suriye’de savaşan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) için lojistik destek ve insan kaynağı sağladığı iddiasıyla iki kişiyi daha gözaltına aldı. Sabahın alacakaranlığıda özel timin de bulunduğu 250 polis ile operasyon yapan Alman emniyet güçlerinin düzenledikleri saldırı sonucu gözaltına aldığı beş kişiden 43 ve 41 yaşlarında iki de Türk’ü tutukladı.

Berlin savcılığının verdiği bilgilere göre “İki Türk tutuklandı. Üç kişi de delil yetersizliğinden serbest bırakıldı. Uzun zamandan beri süren bir soruşturma sonucu operasyon yapıldı”. Ayrıca söz konusu Türk kardeşlerimizin evlerine Alman Özel Tim polislerinin eşliğinde yapılan saldırının 4 saat sürdüğü de gelen bilgiler arasında. Tutuklanan kişilerin kimliği ise İmet D. ve Emin F. Alman Savcılığı, İsmet D.’nin Berlin Emiri olduğu da iddialar arasında.

 

ADIMLAR Avrupa

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: