TÜRK AVUKATLARI YILMAZ VE ARSLAN’DAN, CARLOS’A ZİYARET

TÜRK AVUKATLARI YILMAZ VE ARSLAN’DAN, CARLOS’A ZİYARET

Adımlar Dergisi’nin Almanya Bürosu olarak 20 Ocak 2015 Pazartesi günü, misafirlerimiz Sayın Av. Güven Yılmaz ve Sayın Av. Ahmet Arslan‘ı Almanya Düsseldorf Havalimanında karşılamıştık. Fransa’nın Poissy Cezaevi‘nde esir tutulan Carlos ile görüşmek üzere Türkiye’den gelen Avrukatları Güven ve Ahmet beylerin yapacakları söz konusu ziyaret süresince kendilerine eşlik ettik.

Gönüldaş Carlos (Ilich Ramirez Sanchez – Salim Muhammed) ile görüşmenin gerçekleşeceği 22 Ocak Perşembe sabahı Adımlar Almanya Cephesi‘nden bir gönüldaşımız eşliğinde Almanya’dan Fransa’ya doğru yola çıkıldı ve aynı günün akşamı geri dönüldü.

Daha önce resmi yazışmalar eşliğinde cezaevi idaresinin bilgilendirilmesine rağmen ziyarete gelen gönüldaş avukatlara çeşitli zorluklar çıkarılmış ve Carlos ile fotoğraf çekimine de izin verilmemiştir. Aynı şekilde ziyaret öncesi Adımlar Dergisi muhabiri sıfatıyla Carlos’u ziyaret başvurumuz da reddedilmiştir.

Gönüldaş avukatlardan öğrendiğimize göre Gönüldaş Carlos ile başta Kumandan Salih Mirzabeyoğlu ve verdiği Tarihi Konferans olmak üzere, Avrupa’da yaşanan son gelişmeler, Türkiye’ ve çevresi hakkında son derece verimli geçen görüşmeler sonrasında Carlos, başta Kumandan Mirzabeyoğlu olmak üzere, özellikle cezaevinde bulunan tüm İBDA-C Davasından yatan gönüldaşlara devrimci selâmlarını ilettiğini bildirdiler.

Yaptıkları bu ziyaret öncesi ve sonrasında birikte geçirdiğimiz bu günlerin ardından Sayın Av. Yılmaz ve Av. Arslan ile hem Kumandan Mirzabeyoğlu’nun ve hem de Carlos’un hukuki durumlarına ve gündeme dair konular üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşimizin metnini ve videosunu kısa bir zaman içinde www.adimlardergisi.de internet sitemizde yayınlayacağız.

 

ADIMLAR Almanya

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: