HİZBULLAH’TAN İSRAİL’E ROKET

HİZBULLAH’TAN İSRAİL’E ROKET

Lübnan’ın güney sınırında bulunan Hizbullah güçleri, İsrail’in Siyonist Askeri Konvoyuna Roketatarlı saldırdı gerçekleştirdi!

Spiegel Online ve bir Yahudi haber sitesinin bildirdiğine göre, bugün Lübnan sınırında bir İsrail askeri konvoyuna Lübnan Hizbullah milisleri tarafından roketatar saldırısı gerçekleşti. Saldırının geçtiğimiz günlerde İsrail’in Suriye’ye saldırısına karşılık bir intikam misillemesi olduğu da yapılan değerlendirmeler arasında. Terörist İsrail Ordusu sözcüsünün açıklamalarına göre çok sayıda askerin öldürüldüğü, saldırıdan yaralı olarak kurtulan 9 askerin dördünün ise durumlarının ağır olduğu bilgisini verdi.

Alman Der Spiegel’in aksine Yahudi-İsrail yanlısı haber sitesi ise saldırıda ölü olmadığını, sadece 7 Yahudi askerin hafif bir şekilde yaralandığı bilgisini verdi.

Yapılan saldırının hemen ardından İsrail Güney Lübnan’a füzelerle saldırmaya başladığı ve saldırılar sonucunda bir UNO-Askeri görevlisi bir İspanya vatandaşının hayatını kaybettiği gelen diğer haberler arasında.

Olayın ardından açıklama yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Bize kuzeyde meydan okumaya çalışanlara sesleniyorum, size Gazze Şeridi’nde ne olduğuna bakmanızı öneriyorum” dedi.

Son olarak Hizbullah’ın Filistin’i işgâl eden Terörist yapılanmayı bombalamaya devam ettiği söyleniyor. Yaşanan bu “sıcak gelişmeler” üzerine İsrail Yahudi Ordusunun sözcüsü “sınır bölgelerde bulunan sivil yerleşim yerlerinin boşaltıldığı”nı duyurdu.

 

ADIMLAR Haber

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: