HAKARETLERE SUÇ DUYURUSU

HAKARETLERE SUÇ DUYURUSU

Gönüldaşlarımızın internet üzerinden başlattıkları bir kampanya dahilinde, Allah Resûlü’ne hakaret eden içeriklere sahip internet sayfalarının kapatılmasına dönük yapılması plânlanan eylem bugün gerçekleşti.

İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Savcılığa suç duyurusu içeren dilekçelerin verildiği eylem öncesinde gönüldaşlarımız ve katılımcılar konuşma yapıp çeşitli sloganlar attılar.

Kalabalık bir grup hâlinde gerçekleşen eylemde basın açıklaması okuyan Muhammed Şamil Sarıgül, Allah Resûlü’ne karşı hakaret içeren sayfalarla ilgili başlattıkları girişimlerin sonuçsuz bırakılmasına izin vermemek için toplandıklarını belirterek, verecekleri dilekçelerin gereğinin yapılmasını taleb ettiklerini eylemi takip eden basın mensuplarına ifâde etti.

Açıklamanın ardından Demir Hukuk Bürosu’ndan Avukat Erdal Demir “hiç kimsenin bir diğerinin kutsalına hakaret hakkı yoktur ve olamaz” temel prensibi çerçevesinde hazırladıkları dilekçeleri savcılığa vereceklerini ve aynı ânda Anadolu’nun bir çok bölgesinde de Cumhuriyet Savcılıklarına dilekçeler verildiğini ifâde ederek açıklamasını tamamladı.

Daha sonra eylemi düzenleyen gönüldaşların eşliğinde katılımcılar adliye binasına girerek dilekçelerini savcılığa verdiler.

İstanbul’daki bu eylemle eş zamanlı olarak Denizli’de de suç duyurusunda bulunan Anadolu Gençlik Derneği Denizli Şubesi Sekreteri Ekrem Çetin ve arkadaşları, hazırladıkları dilekçeleri Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na verdiler.

Ekrem Çetin, verdikleri dilekçelerin gereğinin yapılmasını talep ettiklerini belirterek, Anadolu’nun bir çok bölgesinde eş zamanlı olarak gerçekleşen bu eyleme destek verdiklerini beyân etti.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: