IRAK İŞGALCİYE MEZAR OLUYOR

IRAK İŞGALCİYE MEZAR OLUYOR

Amerika’nın başını çektiği 60’tan fazla ülkenin saldırısı ve işgâli altındaki Irak’ta, işgâlci Amerikan hedeflerine yönelik temizlik operasyonları devam ediyor.

Etnik Kürtçü ve Amerikan işbirlikçisi Barzanî’nin kontrolündeki Erbil’de bulunan Amerikan Başkonsolosluğuna yönelik gerçekleştirilen feda taarruzu ile onlarca işgalci veya işbirlikçinin öldüğü bildiriliyor.

Ölen ve yaralananlar arasında ABD vatandaşlarının da olduğu gelen bilgiler arasında. Diğer yandan ölenlerin kimliklerinin belirlenmesinin, yanan vücutlardan dolayı uzun zaman alacağı söyleniyor ki, ölenler arasında Amerikan askerlerinin de olduğu kuvvetle muhtemel.

Yerel kaynakların bildirdiğine göre olay şöyle gelişti: Erbil kentinin Ankawa semtinde, ABD konsolosluğuna girmeye çalışan fedailer, Amerikalıları korumakla görevli Peşmergeler tarafından engellenince çatışma çıktı. Çıkan çatışmanın ardından fedailer, kullanmakta oldukları bomba yüklü kamyonu infilak ettirdiler ve olay yerinde çok büyük bir patlama yaşandı. Diğer yandan bu gün yaşanan çeşitli çatışmalarda ise 3 Amerikan askerinin Irak Milli Kuvvetlerine bağlı kurtuluş savaşçıları tarafından öldürüldüğü açıklandı.

Yine, Bağdat’ta bombalı araçlarla gerçekleştirilen feda eylemlerinde en az 40 kişinin daha öldüğü bildirildi. Patlamaların, işbirlikçi Şiîlerin ikamet etmekte oldukları bölgelerde gerçekleştiği ifade edildi.

ADIMLAR HABER

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: