3 MİLYAR AVRO ÜCRET KARŞILIĞINDA, İŞGALCİ BATIYI MÜLTECİLERDEN KORUMAK

3 MİLYAR AVRO ÜCRET KARŞILIĞINDA, İŞGALCİ BATIYI MÜLTECİLERDEN KORUMAK

2002 yılında iktidara gelişiyle birlikte ABD’nin Irak işgâli hazırlıklarını paraya devşirmek için Bush ile “at pazarlığı” yapan Hükümetin, şimdi de “Avrupa’ya mülteci akınını önleme” çalışmaları karşılığında 3 milyar avro aldığı taraflarca açıklandı.

Ancak gerek toplantı öncesi, gerekse sonrasında yaşanan gelişmeler, söz konusu paranın karşılığının sadece “mülteci akını” ile sınırlı olmadığını gösteriyor.

Türk kamuoyu Rus uçağının düşürülmesi sonrasında “tarihi düşman Moskof” propagandasıyla oyalanırken, Hükümet, kendisine seçim kazandıran “üst akıl” propagandasını bir kenara bırakarak yüzünü tekrar Üst Akıl / ABD-AB’ye dönmüş şekilde icraatlarına devam ediyor.

Tam da “Avrupa Birliği görüşmeler”inin başladığı gün, ne Meclis ve ne de Millet’ten onay almadan İşgâlci-Terörist Fransa’ya Adana-İncirlik üssünü kullanma ve uçak gemisi Charles De Gol’ün de Mersin’deki Taşucu Limanı’nın kullanım hakkı verildi.

ABD, AKP ve Fransa uçakları, Irak ve Suriye’deki 25 yıldır İslam Milleti adına devam eden Arap Direnişi’ni bitirme gayesiyle birlikte bombalamaya başladı.

Erdoğan-AKP Hükümeti’nin “Avrupa Birliği üyelik görüşmeleri” toplantısında yaptıkları anlaşmalar sonrasında yapılan açıklamalarda Ekim 2016’da Türkiye’ye vize muafiyeti uygulanacağı ifâde edilirken, söz konusu 3 milyar avronun da “Suriyeli mültecileri engelleme” gerekçesiyle Türkiye’ye hibe edildiği vurgulandı.

“3 milyar avro” açıklaması üzerine Avrupa’da yayınlanan bir karikatürde Erdoğan, “AB’nin bekçi köpeği” olarak çizildi. İslam-Türk düşmanı Avusturya’nın Salzburg Nachricten gazetesinde yer alan Thomas Wizany imzalı karikatürde, Erdoğan, mültecilere diş gösterip hırlayan bir “köpek” olarak gösteriliyor.

Arkada AB ‘ev’inin göründüğü çizimde, bahçe girişinde başı fesli ‘Türkiye’nin önünde ‘3 milyar avro’ yazılı bir kemik, yanında ise  ‘Mülteciler, sakın yaklaşmayın’ yazılı bir tabela görülüyor.

Erdoğan’ın şahsında Türkiye’yi “köpek kulübesi” olarak gösteren karikatür, Batı’daki “Türk” imajının Erdoğan-AKP iktidarı tarafından nasıl temsil edildiğini de gösterir nitelikte. Türkiye’nin 3 milyar avroluk alacağı ücret ile ilgili AKP Hükümetine destek veren Alman Başbakanı Merkel, “bu Türkiye’nin hakkıdır” dedi.

Neticede Hükümetin bu uygulamaları sayesinde insanımızın cebinde parası olsa bile, İslâm Âlemi’nde ve Batılı Düşmanlar karşısında “haysiyet”i yok ediliyor!

Batı tarafından hükümete biçilen erketelik rolünün resmiyetteki ifâdesi olan bu ücret karşılığında, Suriye’den Avrupa’ya geçmek isteyen mülteciler engelleneceği gibi, onları yerlerinden yurtlarından eden Batı Saldırganlığı devam edecek.

Batı adına, Batı’nın huzuru için, Suriyeli mültecileri AKP Hükümeti engelleyecek.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: