İŞGALCİ-TERÖRİST İSRAİL’LE ANLAŞMA MECLİS’TE: MEĞER İSRAİL SUÇSUZMUŞ!

İŞGALCİ-TERÖRİST İSRAİL’LE ANLAŞMA MECLİS’TE: MEĞER İSRAİL SUÇSUZMUŞ!

AKP Hükümeti’nin Müslüman Anadolu’nun iradesini hiçe sayarak İsrail’le sürdürdüğü anlaşma görüşmeleri, 15 Temmuz şehidleri ve gazilerinin de iradelerini hiçe sayarak bugün Meclis’te onaylanıyor.

Meclis’te onaylanmasına kesin gözüyle bakılan bu anlaşma ile artık Mavi Marmara Saldırısından dolayı İsrail’e karşı davacı olmak demek, bütün bu davaları üzerine alan AKP’ye dava açmış olmak demek.

Bu anlaşmanın onaylanmasıyla birlikte, artık Türkiye’de İsrail ile ilgili hak aramak isteyen, önce Erdoğan-AKP Hükümetini aşmalı… Zira hükümet, kendisini ve milletten aldığı vekâleti, İsrail’in işlediği suçların önüne geçmekte kullanmakta. Üstelik, bundan sonra bölgemizdeki bozguncu-terörist Yahudi’nin işleyeceği suçlar karşısında mahkemeler yoluyla hak aranması hâlinde, Yahudi’ye verilecek cezaların karşılığını, hükümet, Müslüman Anadolu insanından aldığı vergilerle ödeyecek. Bizim paramızı, terörist İsrail adına bize ödeyecek.

Aşağıda ilk olarak Milli Gazete’nin yayınladığı bu anlaşmanın tam metninde yer alan 5. madde bunu ön görüyor.

5 – Herhangi bir Türk gerçek veya tüzel kişisi tarafından veya bu kişiler adına, İsrail Hükümeti veya gerçek veya tüzel kişilerine karşı herhangi bir para talebi öne sürülmesi veya taleplerin sürdürülmesi halinde, yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, İsrail Hükümeti, onun adına hareket edenler veya İsrail vatandaşlarının tüm kayıpları, masrafları, hasarları ve harcamaları Türk Hükümeti tarafından karşılanacak.

Bu anlaşma, tarafların, yürürlük için gerekli iç hukuk usullerinin tamamlandığına dair birbirlerine diplomatik kanallardan yaptıkları yazılı bildirimlerden sonuncusunun alındığı tarihte yürürlüğe girecek.

68 yıldır Filistin topraklarını işgal eden İsrail’in yoğun terör eylemleri ve ambargolarla baskı altına aldığı Gazze’ye yönelik Türkiye’den yola çıkan Mavi Marmara gemisine 31 Mayıs 2010 tarihinde uluslararası sularda yapılan saldırı sonucunda şehid olan on kişiye 20 milyon dolar “hatır parası” (orijinal metinde geçen kavram “tazminat” değil, “hatır parası”) ile davacı Mavi Marmara gazilerinin 6 yıldır sürüncemede bırakılan davalarında “halletme” yoluna gidilecek.

İşte Milli Gazete’nin ortaya çıkardığı “İsrail’e muhtaçlık politikasının bir neticesi olarak Meclis’e verilen anlaşma ve haberi:

 

SİYONİST İSRAİL EV SAHİBİNİ BASTIRIR!

Türkiye ile Siyonist Devlet İsrail arasında gerginliğin giderilmesi için iki ay önce her iki ülkenin hükümetleri arasında mutabakata varılan anlaşma günlerdir milletten gelebilecek tepkilere karşın sır gibi saklanıyor. Türkiye’nin adeta aleyhine maddelerin içerdiği görülen ve eleştirilerin odağında olan anlaşmanın maddelerinin bir bölümüne Milli Gazete ulaştı.

Kamuoyu tepkisinden çekinildiği için günlerdir açıklanamayan “İsrail’le normalleşme” anlaşmasının maddeleri ortaya çıktı. Bir yürürlük ve beş maddeden oluşan anlaşmada en dikkat çeken husus İsrail’in ve vatandaşlarının Mavi Marmara katliamından ötürü hukuki ve cezai sorumluluktan muaf tutulması olarak görülüyor. Bu anlaşmayla İsrail, her türlü dava ve ceza talebine karşı kendini garantiye alırken, İsrail’e karşı herhangi bir para talebini de Türk Hükümetine fatura ediyor.  Anlaşmanın özeti; “Siyonist katil, ev sahibini bastırır”dan ibaret!

 

MECLİS’TEN APAR TOPAR GEÇSİN DE…

Anlaşmanın yürürlüğe girmesi için her iki ülkenin meclislerinden onay alması gerekiyor. Hükümet kanadı da, Mavi Marmara katliamının faili İsrail’le normalleşmeyi öngören anlaşmanın bu hafta TBMM Genel Kurulu’na gelerek oylanması için büyük gayret sarfediyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, anlaşmayı Meclis tatile girmeden bu hafta geçirmeyi planladıklarını söylemişti.

 

İKNA TURLARI SÜRÜYOR

İki ülke arasında varılan mutabakatın kamuoyunda büyük bir tepki ile karşılanması iktidarı da rahatsız etmişti. İktidar 15 Temmuz’dan sonra oluşan “siyasi uzlaşı” atmosferinden yararlanarak, konuyu muhalefete taşıdı. Toplum tarafından gelebilecek eleştirileri en aza indirmek için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu önceki gün CHP ve MHP’yi ziyaret ederek, İsrail ile ilgili anlaşmanın maddelerini anlatmaya çalıştı. CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP’de ise Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile bir araya gelen Çavuşoğlu’nun bu girişimi  “ikna turları” olarak yorumlanmıştı.

 

LEHİMİZE HİÇBİR ŞEY YOK

İsrail ile varılan sözde mutabakata ilişkin Hükümet  tarafından TBMM’ye sunulması beklenen maddelerde tepki çeken ifadeler yer alıyor. Anlaşmanın maddelerinin yer aldığı fotoğraf da 4 ve 5’inci maddeler rahatlıkla okunabilirken, 3’üncü maddenin ödenecek para ile ilgili olduğu anlaşılıyor. Fotoğrafta yer alan 6’ncı maddesinin ise anlaşmanın yürürlük maddesi olduğu anlaşılıyor.

 

İşte o anlaşmanın 4 ve 5’inci maddeleri;

4- Türkiye ve İsrail, diğer tarafa veya diğer taraf adına hareket edenlere hukuki veya başka bir sorumluluk yüklemeyecekleri ve bu anlayışın, taraflardan herhangi birinin veya taraflar adına hareket edenlerin cezai veya hukuki sorumluluğu kabul ettiği veya üstlendiği şeklinde yorumlanmayacağı hususlarında mutabıktır. Her halükarda, bu anlaşma İsrail’in, İsrail adına hareket edenlerin ve İsrail vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti veya Türk gerçek veya tüzel kişileri tarafından konvoy hadisesiyle ilgili olarak kendilerine yönelik doğrudan ya da dolaylı olarak Türkiye’de yapılmış veya yapılacak her türlü hukuki ya da cezai talebe ilişkin her türlü sorumluluktan tamamen muaf tutulmalarını sağlayacaktır.

5- Herhangi bir Türk gerçek veya tüzel kişisi tarafından veya bu kişiler adına, İsrail Hükümeti veya gerçek veya tüzel kişilerine karşı herhangi bir para talebi öne sürülmesi veya taleplerin sürdürülmesi halinde, yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, İsrail Hükümeti onun adına hareket edenler ve/veya İsrail vatandaşlarının tüm kayıpları, masrafları, hasarları ve/veya harcamaları Türk Hükümeti tarafından karşılanacaktır.

 israil1i1

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d