BUNDAN SONRA İKTİDAR SALİH MİRZABEYOĞLU’NUNDUR!

Olağan aylık sohbet-istişare toplantımız İstanbul-Fatih’teki ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu bürosunda gerçekleşti.

Katılımcı gönüldaş ve dostlarımızın “15 Temmuz’a getiren şartlar, 15 Temmuz’un açığa çıkardığı gerçekler ve 15 Temmuz sonrasında şekillenen yeni durum” başlığı etrafında düşüncelerini paylaşarak katkıda bulunduğu toplantımız, ziyadesiyle Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’nun 29 Kasım 2014 tarihli “Adalet Mutlak’a” adlı konferansı ve tefrika edilmeye devam ettiği “Ölüm Odası”ndaki ihtarları temelinde gerçekleşti.

Bu çerçevede Genel Başkanımız Sayın Ali Osman Zor’un açılış konuşması sonrasında, kamuoyuna, bundan sonra ADIMLAR Platformu bünyesinde faaliyet göstereceğini açıklayan gönüldaşımız Sayın Selim Gürselgil söz alarak İBDA’ya muhataplık iddiasında bulunmak ile ilgili bir konuşma yaptı. Bu konuşma vesilesiyle gündeme alınan “İç Oluş” bahsi etrafında, sırasında meselenin derinliğine anlaşılmasını temin eden eleştiri ve tartışmalar eşliğinde son derece verimli bir istişare gerçekleşmiş oldu.

Selim Gürselgil’in kendi tecrübelerinden yola çıkarak ortaya koyduğu genel tablo, Güldenizde Elifler Grubu’ndan Esma Turan ve Emel Zor‘un konu hakkında önemli müdahaleleriyle zenginleşti… Tekirdağ’dan iştirak eden Adnan Demir gönüldaşımız, İBDA ve Mimarı Kumandan Salih Mirzabeyoğlu’na farklı kesimlerden yönelen büyük ilgi ve alâkaya karşın, hususiyle O’na muhataplık iddiasıyla bulunanların bu noktadaki duruşlarının sıhhati etrafında gelişen sohbet sırasında, Platform Sözcümüz Sayın Cem Türkbiner’in ve Adana’dan gelerek toplantımıza iştirak eden Sayın Av. Ahmet Arslan’ın yaptıkları konuşmalar ve sonrasında meseleyi “cephe”, “şahsiyet”, “hürriyet”, “iman”, “fethedilmek”, “murakabe” ve “muhasebe” kavramları etrafında bağlayan Genel Başkanımız’ın konuşmasından yayınlanmasında mahzur görmediğimiz bazı bölümlerin görüntülü kaydını yayınlayacağız.

Anlaşıldığı gibi “kapalıdevre” gerçekleşen toplantının bu bölümü sonrasında Genel Başkanımız tarafından, Selim Gürselgil’in Adımlar Fikir-Kültür-Siyaset Platformu bünyesinde çalışmalarını sürdürebileceği kararı alınmıştır.

Toplantının sonunda 15 Temmuz ve sonrasındaki yaşanan gelişmelerle birlikte bugün yaşanan Musul Saldırısı üzerine sorulan bir soru üzerine konuşan Sayın Ali Osman Zor “Musul Saldırısı etrafında yapılan propagandanın tamamının yalan olduğu ve yalan söylendiğinin açığa çıktığını” ifâde ettikten sonra şunları söyledi:

Bu yalan propagandaların oluşturduğu müthiş bir bilgi kirliliği var. Bu bilgi kirliliği karşısında arkadaşlar, ANADOLU merkezli duruşunu korusun. Bu -eğer ki başlarsa- sirayet edici bir savaş, büyük bir savaş. Allah’ın izniyle Anadolu’da İBDA’nın, Salih Mirzabeyoğlu’nun iktidar olmasıyla neticelenecek bir savaş… 15 Temmuz’la alâkalı, zaten mevzular yavaş yavaş meydana çıkmaya başladı. Yok “Amerika yaptı”, yok “İsrail vardı” filân, hepsi Amerikan politikaları çizgisinde “son hamle”yi vurabilmesinin perdelenmesiymiş. Hepsi çıktı bunların meydana. 15 Temmuz sonrası ortaya çıkan netice bizim için iyi oldu. İster inanarak, ister anlayarak, hazır olmanız gereken nokta şudur: Bundan sonra iktidar Salih Mirzabeyoğlu’nundur! Allah’ın izniyle bu süreç böyle devam ettiği zaman gelebilecek kimse kalmamıştır. Allah, son bir gün dahi kalsa, O’nun iktidarını bize gösterecek! Buna hazır olalım.

Dün 15 Temmuz, bugün Musul etrafında farklı kesimler ve farklı isimler tarafından gündeme getirilen Hesaplaşma ve bununla birlikte bölgemizde yaşanacak Büyük Hesaplaşmanın davet ettiği “Savaş Şartları’na Hazırlıklı Olmak” temelinde sözlerini tekrar eden Genel Başkanımız, Türkiye’de “düzen” ve “istikrar” naralarının atıldığı gaflet şartlarında defalarca dile getirdiği “hazırlık”ların hangi imkan ve araçların temini, nasıl bir organizasyon etrafında örgütlenmesi gerektiğine dair konuşmasını sürdürdükten sonra sözlerine devam etti:

Bunları herkes en ince ayrıntısına kadar konuşmaya çalışsın. Çünkü artık entelektüel gevezelik dönemi benim için bitti! Bu dönem, “gerçekten düşünen insanlar”ın dönemidir, “cesur insanlar”ın dönemidir. İnşallah, Allah bize korkaklık zilletini yaşatmaz ve cesaretimizi arttırır.

Musul Saldırısı özelinde değerlendirme yapma ihtiyacı hissetmeyen Sayın Ali Osman Zor, ADIMLAR’ın İBDA’ya nisbetle ortaya koyduğu siyasî değerlendirmelerin, artık hiçbir kesim ve zümre tarafından inkâr edilemeyecek bir netlikte gerçekleştiğini işaret ederek, Türk’ün ateş gücünü (TSK) Etnik Kürtçü yağmacılarla omuz omuza, Haçlı-Yahudi işgaline karşı direnen Ehl-i Sünnet Arap kardeşlerimize saldırma şeklindeki BOP plânı karşısında olduğumuzu hatırlatarak, Anadolu adına ümidini şu şekilde dile getirdi:

Biz, Suriye’de veya Musul’da, savaş içerisinde Devrim’i ateşleyecek bir çıkış bekliyoruz! Yani “yeter ulan bu kadar yalan-dolan! Hepinizin defterini dürerim!” diyen, masaya yumruğunu vurabilen bir çıkış bekliyorum. Gerçekten bu toprakların insanı olan birisinden, fitili ateşleyebilecek bir çıkış bekliyorum. Bu açıdan da süreci takip edebilirsiniz.

Konuşmasının sonunda, toplantıda hazır bulunan Esma Turan ve Emel Zor hanımlar şahsında, istikrarlı bir şekilde 30 yıldır faaliyetlerini sürdüren Güldenizde Elifler Grubu’na ayrıca teşekkür eden Genel Başkanımız Sayın Ali Osman Zor’un sözlerini tamamlamasıyla toplantıya namaz arası verildi ve kılınan namazın ardından gece saatlerine kadar serbest konular etrafında sohbet sürdü.

Sayın Baki Aytemiz başkanlığında Maraş’taki ADIMLAR Maraş Bürosu’nda toplanan gönüldaşlarımız tek tek faaliyetleri hakkında Genel Başkanımız’a rapor verdikten sonra toplantıya canlı bağlantı ile dahil oldular. Aynı şekilde ADIMLAR Almanya Cephesinden Nihan Öztürk gönüldaşımız da.

Başta Güldenizde Elifler Grubu güdücüleri kıymetli gönüldaşlarımız Esma Turan ve Emel Zor Hanımefendilere, Adana’dan gelerek toplantımıza katılan Av. Ahmet Arslan’a, Tekirdağ’dan iştirak eden Adnan Demir’e, toplantı boyunca canlı bağlantı ile yanımızda olan Adımlar Maraş Temsilciliği’ne ve Adımlar Almanya Temsilciliği’ne;

Yapılan konuşmalarda müşahade ettiğimiz üzere, Kumandan’ın 29 Kasım 2014’teki TARİHİ KONFERANS’ına ve ÖLÜM ODASI’nda işaret ettiği “gerçek gündem”imize tam bir rabıta içerisinde hazırlık yaparak toplantımıza iştirak eden ve konuşan bütün gönüldaş ve dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

ADIMLAR Fikir-Kültür-Siyaset Platformu

SAMSUNG CSC

a p1080875 p1080887 p1080893 p1080894 p1080900 p1080904 p1080914 p1080927 p1080931 p1080936 p1080944 p1080969 p1080972 p1080991 p1080995 p1090004 p1090008

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

p1090014

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: