KAYBETMENİN KUYRUK ACISINI MİLLETTEN ÇIKARMAK – İMÂNSIZ İSLÂMCILIK İŞTE BUDUR

KAYBETMENİN KUYRUK ACISINI MİLLETTEN ÇIKARMAK – İMÂNSIZ İSLÂMCILIK İŞTE BUDUR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Zeydan Karalar’ın geçmiş yönetimden kalan işçi alacakları ve bayram öncesi işçilere ödenecek maaşların ödenmesi için sunduğu teklif AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi.

Borçlanma teklifinin AKP ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedilmesini değerlendiren Karalar, “Bu tavır aslında bize karşı değil, Adana halkına karşı yapılmış bir tavırdır. Bizi çalıştırmamaya, belediyeyi tıkamaya yöneliktir. Bu borçların çoğu zaten Hüseyin Sözlü döneminden kalan işçi alacakları, konulan temlikler, taahhütler ve alınan kredilerin ödemesini kapsıyordu. Çünkü geçmişteki taahhütler bizi de kapsıyor” dedi.

‘DURUMU ADANA HALKI DEĞERLENDİRECEK’

Yeniçağ’ın haberine göre Karalar, borçlanma talebinin reddedilmesi nedeniyle yaklaşan Kurban Bayramı öncesi işçi maaşlarının ancak yarısının ödenebileceğini de kaydederek, “Durumu Adana halkı değerlendirecektir” diye konuştu.

Karalar, “Yapılan borçlanma bizim borcumuz değil Hüseyin Sözlü’nün taahhüt ettiği temlik, taahhüt ve alınan kredilerin ödemeleri ve işçi alacakları. Bu tavır net biçimde bizi çalıştırmamaya yönelik bir tavırdır. Bir önceki dönemin taahhüdü bizi de bağlar biz onları ödemeye çalışıyoruz. Bizi çalıştırmaya değil belediyeyi tıkamaya yönelik bir tavırdır, bunun takdirini halk yapacaktır” ifadesini kullandı.

KARALAR: BUNA TAMAH EDENLER ÇOK UTANACAK

Konuyla Twitter hesabından da açıklama yapan Karalar, “Geçmiş dönemden 4,5 milyar TL borçla devraldığımız Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nden, bayram öncesi işçi maaş ve ikramiyelerini ödemek için istediğimiz borçlanma yetkisi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Hiçbir siyaset emek hakkından kutsal değil. Şart olsun ki, Adana bu engeli de aşacak ve buna tamah edenler çok utanacak” dedi.

*

Yıllar yılı belediyelerde har vurup harman savurduktan, kasaları boşalttıktan sonra, şimdi de yeni gelen idare başarısız gözüksün diyerek, işçilere, çalışanlara ödeme yapılmasının önünü kesiyorlar. Hani işçinin hakkı alnının ter kurumadan ödenmeliydi?

Aranızdaki hesabı göreceksiniz diye işçiyi ezmeye ne hakkınız var?

Ama bu imânsız İslamcılığın tek derdi aslında din veya imân değil, kendi koltukları ve makamlarıdır ve o koltuğu geri almak için de isterse vatan yanmış, tarumar olmuş, millet aç ve perişan kalmış, umurlarında mı!

Biz, pazarlıksız Allah ve Resûlü diyenlerle beraberiz. Allah ve Resûlü’nün emirlerini işine geldiğinde hatırlayıp, “işçinin hakkını alnının teri kurumadan verin!” diyen sonra işine gelmediği yerde de “bırakın aç kalsınlar ki mevcut belediyeye tepki doğsun da sonra bize yol açılsın!” diye düşünenler bizden değildir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: