ÖNCE PARÇALA, SONRA “ZİYARET” ET!

ÖNCE PARÇALA, SONRA “ZİYARET” ET!

Katoliklerin (Haçlıların) ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus Irak ziyaretine bugün başladı… Ziyaret aslında 20 yıl önce planlanmış; 2000’li yılların başında dönemin papası 2. John Paul’un Irak’a yapmayı planladığı ziyaret “Saddam Hüseyin’in güçlenmesine neden olur” gerekçesiyle ertelenmiş. Papa, Haçlı saldırısı ile yerle bir edilen Irak’a zafer gösterisi olarak gitmiş oluyor. Tabi Irak’ta dostluk, kardeşlik, barış ve diyalog masalları okumayı ihmal etmeyecek.

Öne yakıp yıkacak, diz çöktüreceksin, ondan sonra da utanmadan, güya tevazu kılığında alçaklık ve kibir sergilersen sergile.

Vatikan Devleti’nin resmi yayın organı olan ‘Vatıcan News’te Papa’nın Irak’a gidişiyle ilgili bir makale yayınlandı. Makalede yer alan önemli bir ayrıntı, ziyaretteki bu sırrı ele vermekteydi.

ZİYARET 20 YIL ÖNCE PLÂNLANMIŞ!

Makalede, aslında bu ziyaretin 20 yıl önce eski Papa 2. John Paul zamanında planlandığı ancak başta ABD olmak üzere Irak işgalinde yer alan ülkeler tarafından bu ziyaretin engellendiği ortaya ifade edilmekte…

IRAK’A HAÇLI SALDIRILARI

Irak’a ilk saldırı 1991 senesinde gerçekleşirken iktidarda bulunan Özal Haçlılara yardım etmek için elinden geleni yaptı.

Kumdnan Salih Mirzabeyoğlu’nun karşı koyuşuyla bu saldırıya Türkiye’nin iştiraki engellendiyse de, Özal Haçlılara elinden gelen yardımı yapmaktan geri kalmadı ama Haçlılar gene de Saddam’ı devirmeyi başaramadı.

Irak’a ikinci saldırı dalgası 2003 senesinde başladı ve bu defa iktidarda BOP Eşbaşkanı olmakla övünen Erdoğan vardı ve Erdoğan da Haçlılara elinden gelen yardımı yapmaya çalıştı. Bu çereçvede Meclise getirdiği tezkere geçmese de hükümet olmanın verdiği yetki ve BOP Eşbaşkanlığı’nın gereği olarak Haçlı saldırısına yardım etmek için ülkenin bütün imkânlarını seferber etmekten geri kalmadılar.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: